Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Poronin - oferta noclegu w Poroninie i okolice

Noclegi w Poroninie

Położenie Poronina pomiędzy Zakopanem a Białym Dunajcem sprawia, że staje się on miejscem coraz częściej wybieranym przez turystów odwiedzających tę część Podhala. Atutem noclegów Poronina jest przede wszystkim niska cena (pokoje nawet od 25-30 zł, a apartamenty od 35-50 zł) oraz odległość do strategicznych punktów na turystycznej mapie (10 km do Bukowiny Tatrzańskiej-termy, 7 km do Zakopanego, 4 km do Białego Dunajca). Zimą najczęściej wybierane są pokoje gościnne w okolicy stacji narciarskiej Małe Ciche (należącej do gminy Poronin), a latem także wzdłuż ul. Sądelskiej – otaczającej park Nowy Bór i biegnącej do Murzasichla – w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Położenie miejscowości na niemal 950 m n.p.m. jest atutem dla miłośników gór, wybierających tę część „skalnego Podhala”. Domy i ośrodki wczasowe położone wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 961, pozwolą nie tylko podziwiać tatrzańskie krajobrazy, ale także zanocować na trasie do Bukowiny i Białki Tatrzańskiej (wzdłuż „korytarza ekologicznego” jaki stanowi jedna z najczystszych rzek - Białka). Można wybrać tu także jeden z niewielu hoteli o wyższym standardzie, położony blisko górskich szlaków, z panoramą na Tatry polskie i słowackie.

Informacje o Poroninie

Poronin położony na głównej trasie do stolicy Podhala (tzw. Zakopianki) to popularna baza turystyczna, znana z ciekawych festiwali i plenerowych imprez folklorystycznych. Parada Gazdowska, Poronińskie Lato czy Święto Bacowskie - to tylko niektóre z nich. Poronin był jednym z ulubionych letnisk poetów i artystów na początku XX stulecia, a w obecnym Gminnym Ośrodku Kultury bywał też Włodzimierz Lenin. Wioska leży 6 km od Zakopanego, w odległości 17 do Nowego Targu i 9 km do Bukowiny Tatrzańskiej.

Poronin na oscypkowym szlaku

Podhalańską wieś i jej uroki docenili niegdyś Kazimierz Tetmajer, Leopold Staf czy Jan Matejko. Dla tych ludzi sztuki Poronin był miejscem natchnienia i spokoju. Miejscowość jest wygodną bazą noclegową podczas wojaży w góry. Można także, zamiast w góry, wyruszyć na szlak oscypkowy, próbując w kolejnych bacówkach owczych serów. Zimą turyści mogą skorzystać z lokalnych wyciągów narciarskich, a pobyt uprzyjemnią karczmy oferujące regionalne przysmaki: tarcioki, fizioły, kwaśnica czy moskole z masłem. W Poroninie odbywa się Dzień Misia, Miodu i Bartnika. To słodkie wydarzenia organizowane jest w ramach Tatrzańskich Wici, czyli cyklu imprez w plenerze promujących regionalną kulturę. W lipcu turyści będą mogli wziąć udział w obchodach święta Poroniańskie Lato – jest ono jednym z największych wydarzeń folklorystycznych w regionie.