Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Poronin - oferta noclegu w Poroninie i okolice

Noclegi w Poroninie

Położenie Poronina pomiędzy Zakopanem a Białym Dunajcem sprawia, że staje się on miejscem coraz częściej wybieranym przez turystów odwiedzających tę część Podhala. Atutem noclegów Poronina jest przede wszystkim niska cena (pokoje nawet od 25-30 zł, a apartamenty od 35-50 zł) oraz odległość do strategicznych punktów na turystycznej mapie (10 km do Bukowiny Tatrzańskiej-termy, 7 km do Zakopanego, 4 km do Białego Dunajca). Zimą najczęściej wybierane są pokoje gościnne w okolicy stacji narciarskiej Małe Ciche (należącej do gminy Poronin), a latem także wzdłuż ul. Sądelskiej – otaczającej park Nowy Bór i biegnącej do Murzasichla – w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Położenie miejscowości na niemal 950 m n.p.m. jest atutem dla miłośników gór, wybierających tę część „skalnego Podhala”. Domy i ośrodki wczasowe położone wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 961, pozwolą nie tylko podziwiać tatrzańskie krajobrazy, ale także zanocować na trasie do Bukowiny i Białki Tatrzańskiej (wzdłuż „korytarza ekologicznego” jaki stanowi jedna z najczystszych rzek - Białka). Można wybrać tu także jeden z niewielu hoteli o wyższym standardzie, położony blisko górskich szlaków, z panoramą na Tatry polskie i słowackie.

Informacje o Poroninie

Poronin położony na głównej trasie do stolicy Podhala (tzw. Zakopianki) to popularna baza turystyczna, znana z ciekawych festiwali i plenerowych imprez folklorystycznych. Parada Gazdowska, Poronińskie Lato czy Święto Bacowskie - to tylko niektóre z nich. Poronin był jednym z ulubionych letnisk poetów i artystów na początku XX stulecia, a w obecnym Gminnym Ośrodku Kultury bywał też Włodzimierz Lenin. Wioska leży 6 km od Zakopanego, w odległości 17 do Nowego Targu i 9 km do Bukowiny Tatrzańskiej.

Poronin na oscypkowym szlaku

Podhalańską wieś i jej uroki docenili niegdyś Kazimierz Tetmajer, Leopold Staf czy Jan Matejko. Dla tych ludzi sztuki Poronin był miejscem natchnienia i spokoju. Miejscowość jest wygodną bazą noclegową podczas wojaży w góry. Można także, zamiast w góry, wyruszyć na szlak oscypkowy, próbując w kolejnych bacówkach owczych serów. Zimą turyści mogą skorzystać z lokalnych wyciągów narciarskich, a pobyt uprzyjemnią karczmy oferujące regionalne przysmaki: tarcioki, fizioły, kwaśnica czy moskole z masłem. W Poroninie odbywa się Dzień Misia, Miodu i Bartnika. To słodkie wydarzenia organizowane jest w ramach Tatrzańskich Wici, czyli cyklu imprez w plenerze promujących regionalną kulturę. W lipcu turyści będą mogli wziąć udział w obchodach święta Poroniańskie Lato – jest ono jednym z największych wydarzeń folklorystycznych w regionie.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Poroninie

 • Która oferta w Poroninie ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się pokój gościnny "Pokoje Gościnne U Joanny".
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Poroninie?

  Poronin to miasto w którym znajdziesz około 219 noclegów.
 • Gdzie w Poroninie znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Poroninie ma kwatera prywatna "Kwatera Prywatna Górolka". Przenocujesz tam już za jedyne 20 złotych.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Poroninie?

  Poronin - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Muzeum Jana Kasprowicza w Zakopanem" czy "Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej w Murzasichlu". Warto również polecić "Stacja narciarska Suche w Białym Dunajcu" i "Kościół Św. Marii Magdaleny w Poroninie"
 • Który hotel w Poroninie ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Poroninie oferuje ośrodek wypoczynkowy "Dom Wczasowy Harnaś". Umożliwia zakwaterowanie 180 osób.
 • Który nocleg w Poroninie znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Poronina znajduje się willa "Willa Leśny Potok".