Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Opole - oferta noclegu w Opolu i okolice

Noclegi w Opolu

Oferta noclegowa Opola jest bogata, a najwięcej propozycji spotkamy w centrum miasta. Opole to często baza na nocleg dla podróżujących na trasie Wrocław-Katowice-Częstochowa, a także dla wszystkich ukierunkowanych na zwiedzanie stolicy województwa. Przecinająca miasto Odra wyznacza jego prawobrzeżną część (Stare Miasto i Śródmieście) za największe skupisko obiektów noclegowych. To także dzielnice, gdzie za nocleg zapłacimy najwięcej (nawet do 240 zł/doba). Wybierając hotele na terenach nadodrzańskich (obszar od rzeki w zasięgu 500 m wokół Starego Miasta), to okazja do podziwiania całej zabytkowej zabudowy centrum. Tańszy nocleg można znaleźć w okolicy Dworca Głównego, który od rynku dzieli zaledwie 1 km. Ceny noclegów maleją zmierzając na wschód (os. Armii Krajowej), aż do obwodnicy (droga nr 46). Oferta kwater prywatnych w obrębie trójkąta między ul. Pużaka, Oleską i Sosnkowskiego, będzie odpowiednia dla szukających spokojnej okolicy z dogodnym połączeniem komunikacyjnym z centrum (dojazd w 15 min.). Aby uniknąć miejskich pułapek (korki, tłumy) warto sprawdzić nocleg w północnej części miasta (dzielnica Zakrzów, Wróblin) skąd najszybciej wyruszymy w stronę Namysłowa i Łodzi. Noclegi w Opolu należy rezerwować szczególnie wcześniej w okresie festiwalowym (czerwiec).

Informacje o Opolu

Miasto, które w 2017 r. obchodzi 800-lecie lokacji, to jeden z najstarszych ośrodków miejskich na ziemiach polskich. Dzięki odbywającemu się tutaj od 1963 r. festiwalowi nazywane Stolicą Polskiej Piosenki. Obecnie Opole leżące na Górnym Śląsku, to ważne centrum przemysłu (szczególnie cementowy, motoryzacyjny, metalowy i maszynowy), a także miejsce rozwoju branży IT, outsourcingu oraz handlu. Oprócz ciekawej Starówki i licznych zabytków Opole posiada także bogactwo roślinności i skupiska rzadkich zwierząt, wiele z nich nad rzeką Odrą oraz na Wyspie Bolko. Miasto leży w pobliżu autostrady A4, między Wrocławiem (100 km) a Katowicami (112 km).

Weekend w Stolicy Polskiej Piosenki

W Opolu warto odwiedzić przede wszystkim rynek z ratuszem i zabytkową zabudową kamienic. W centrum miasta do interesujących miejsc należą Bazylika Podwyższenia Krzyża Świętego, wbudowana w miejscu drewnianego kościoła (z czasów Bolesława Chrobrego) oraz Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, gdzie według podań sam święty głosił kazania. W kościele św. Trójcy znajduje się Mauzoleum Piastów Śląskich. Urokliwe widoki rozciagają się ze Wzgórza Uniwersyteckiego – wzniesienie w obrębie centrum - oraz z tarasu widokowego na Wieży Piastowskiej na Wyspie Pasieka – to ocałały fragment dawnego Zamku Piastowskiego. Biegnące przez miasto koryta rzeczne tworzą unikalny klimat tzw. Opolskiej Wenecji – szeregu kamienic nadbrzeżnych na wyspie Młynówka. Wart uwagi jest także ogród zoologiczny na Wyspie Bolko z jedynymi w Polsce uchatkami kalifornijskimi. Symbolem miasta jest Amfiteatr Opolski, gdzie otwarto Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Popularną atrakcją jest także Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki – z 38 wmurowanymi w chodnik gwiazdami z brązu. Oprócz Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odbywa się m.in. Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny, Opole Songwriters Festival, Opolska Noc Kabaretowa, Ogólnopolski Festiwal Filmów Niezależnych Opolskie LAMY czy Międzynarodowe Dni Młodej Dramaturgii ODRAMA.