Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Karwia

Nocleg w Karwi

Na propozycje noclegowe Karwi składają się głównie domki letniskowe oraz pokoje gościnne, zlokalizowane na całej jej rozciągłości. Granicę zachodnią bazy noclegowej wyznacza malowniczy Kanał Karwianka. Już od początku ul. Wojska Polskiego można spotkać pierwsze domki, położone zaledwie 100 m od plaży. Za wakacyjny pobyt w takim miejscu zapłacimy od 35 zł (w środku sezonu cena wzrasta). Ulica Wojska Polskiego jest drogą najbliżej położoną względem morza (odchodzą z niej zejścia na plażę) i przebiega przez całą miejscowość. Korzystne ceny oraz atmosferę nadmorskiego kurortu zapewni nocleg w centrum Karwi (ul. 12 Marca) wokół zabytkowej zabudowy letniska. Podążając na wschód, w obrębie ulic Stokrotki, Jaskrów, Konwalii – mieści się skupisko willi i apartamentów, z których chętnie skorzystają rodziny z dziećmi (nowoczesne i komfortowe wnętrza, place i pokoje zabaw). W Karwi działa dobra komunikacja autobusowa łącząca wieś z Jastrzębią Górą, Władysławowem, Puckiem i Gdynią.

Informacje o Karwi

Usytuowana na Wybrzeżu Słowińskim na Pomorzu wioska to jedno z większych i malowniczych krajobrazowo letnisk nad Bałtykiem. Karwia posiada rozległą plażę, 2 kąpieliska oraz dość dobrze rozbudowaną bazę noclegów. W tej części Nadmorskiego Parku Krajobrazowego zobaczyć można rezerwaty roślinne o podłożu torfowym – Karwieńskie i Bielawskie Błota oraz wpadającą do morza rzekę Czarna Wda (Czarna Woda) – siedlisko ptaków i zwierząt wodnych. Wizyta w Karwi to okazja do poznania okolicznych kaszubskich wiosek (Stilo, Sasino, Gniewino, Krokowa). Karwia leży w pobliżu Jastrzębiej Góry (7 km) i Władysławowa (15 km).

Weekend nad Czarną Wdą i Bałtykiem

Piękna, unikatowa nadbałtycka przyroda to jedna z głównych atrakcji Karwi. Wśród nich na pierwszym miejscu piękna, przestronna plaża. Obok bliskość rezerwatów Karweńskie Błota i Bielawskie Błota – raju dla dzikich kaczek, perkozów czy żurawi oraz gatunków chronionych – sowa błotna, lelek, brodziec leśny. Tereny rezerwatu pełne są mokradeł i torfowisk z ciekawą, rzadką chronioną roślinnością – m.in. malina moroszka. A w pobliżu tych chronionych terenów można zobaczyć dawne kaszubskie chaty – Mieroszyno. Zabytkowych budynków nie brakuje także w samej Karwi – zachowały się tutaj XIX-wieczne szachulcowe chaty, typowe budownictwo w tej części Bałtyku. Osoby, które zdecydują się na noclegi w tej części Pomorza, powinny wiedzieć, że w pobliżu Karwi znajduje się wiele innych regionalnych zabytków – Zamek w Krokowej (8 km), Latarnia Morska Rozewie (8 km), wieża widokowa Kaszubskie Oko w Gniewinie (22 km), Groty Mechowskie (26 m), Zamek w Rzucewie (30 km), Latarnia Morska Stilo (43 km) i XIX-wieczny Pałac w Sasinie (40 km). Dla aktywnych turystów stworzono trasy Nordic Walking o różnych stopniach trudności. W sezonie w Karwi odbywają się liczne imprezy i koncerty, m.in. Zlot Old VW, Nadmorska Scena Kabaretowa, Plażowe Mistrzostwa Budowniczych czy Kino na Leżakach.