Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Szczyrk

Nocleg w Szczyrku

Baza noclegowa Szczyrku rozmieszczona jest równomiernie, lecz głównie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 942, łączącej miejscowości Bielsko-Biała i Wisła. Pierwsze kwatery w przystępnych cenach znaleźć można już w centrum Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego (na południu gminy). Następne skupisko miejsc noclegowych zauważyć można w dolnej części doliny Żylicy, tam też znajduje się jeden z ośrodków narciarskich (Szczyrkowski). Miejsce na nocleg w tych okolicach najchętniej wybierają w zimie narciarze, a w sezonie letnim – miłośnicy górskich szlaków, gdyż blisko stąd na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne (1257 m n. p. m). Podążając w stronę centrum miasta, ceny noclegów w apartamentach i pensjonatach wzrastają. Spotkamy tu również kilka hoteli, które przewyższają standardem pozostałe miejsca noclegowe, a ponadto oferują wypoczynek w strefie wellness oraz możliwość organizacji konferencji i szkoleń dla grup zorganizowanych. Pensjonaty i pokoje gościnne w Szczyrku, które najchętniej wybierają rodziny z dziećmi, zlokalizowane są w pobliżu urokliwego Deptaku nad Żylicą (biegnie od Urzędu Miasta wzdłuż rzeki, obok Skoczni Skalite). Powstało przy nim wiele atrakcji – ścieżka piesza i rowerowa, lokale gastronomiczne, gokarty, zimą – służy natomiast narciarzom biegowym.

Szczyrk – perełka Beskidu Śląskiego

Szczyrk, jako miasto Euroregionu Beskidy, współpracuje z Czechami i Słowacją na rzecz transgranicznego rozwoju. Turystom polskim i zagranicznym, którzy chętnie wybierają tu noclegi zarówno latem, jak i zimą, znane jest jako „narciarskie Eldorado” – można tu skorzystać z ponad 30 tras zjazdowych, o łącznej długości ok. 60 km. Do wypoczynku całorocznego zachęca również 70 km szlaków górskich, spacerowych oraz rowerowych. Pomimo tego, że Szczyrk należy do Śląska, etnograficzne jest częścią Żywiecczyzny. Charakterystyczna drewniana zabudowa Górali Żywieckich zachowała się w niektórych częściach gminy do dziś.

Szczyrk – ośrodek sportu

Infrastruktura miasta, oprócz warunków wypoczynkowych i rozbudowanej bazy noclegów, daje szerokie możliwości do uprawiania turystyki sportowej. W Szczyrku trenują nie tylko zawodowi sportowcy (Centralny Ośrodek Sportu), jest to miejsce, gdzie rozgrywają się ciekawe wydarzenia i rodzinne zawody (zimą – Puchar Karpat, Family Cup w narciarstwie alpejskim, latem –  zawody w skokach narciarskich na igielicie i w kolarstwie górskim). Tutejsza Przełęcz Salmopolska (Biały Krzyż) stanowi jeden z najbardziej znanych węzłów szlaków turystycznych, z którego podziwiać można szczyty i stoki otaczające miasto.