Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Toruń - oferta noclegu w Toruniu i okolice

Noclegi w Toruniu

Rozbudowana baza noclegowa Torunia przyjmuje rocznie ponad 2 mln turystów i jest podzielona przez Wisłę na część północną i południową. Większość obiektów znajdziemy na północy, powyżej zakola rzeki, w obrębie Zespołu Staromiejskiego (hotele i apartamenty na obszarze Nowego i Starego Miasta). Obszar ograniczony Bulwarem Filadelfijskim i Wałami Generała W. Sikorskiego to miejsce, gdzie powstały najdroższe noclegi, z okien których rozpościera się widok m.in. na Stary Rynek i ratusz. Turyści wybierający apartamenty lub hostele w okolicy ul. Podmurnej lub Szczytnej, mają do przejścia zaledwie 300-400 m do Żywego Muzeum Piernika oraz Muzeum Okręgowego, a w zasięgu wzroku pozostaje Dolina Marzeń (malowniczy park) oraz ruiny zamku krzyżackiego. Noclegi w centrum gwarantują także szybkie dotarcie do Dworca Głównego (Mostem Piłsudskiego na południe). W tej spokojnej części miasta, najlepiej wynająć pokoje gościnne otaczające Park Tysiąclecia (z najstarszymi okazami drzew z czasów gdy budowano XIX-wieczne fortyfikacje). Na os. św. Klemensa (ul. Św. Józefa, Osiedlowa) wybierzemy najtańsze kwatery, które od lotniska Toruń-Bielany dzieli zaledwie 10-15 min drogi. Nocleg na przedmieściach Torunia będzie odpowiedni dla turystów przemierzających drogę do Bydgoszczy (noclegi przy trasie nr 80) oraz w kierunku Grudziądza (noclegi przy trasie 91).

Informacje o Toruniu

Uwielbiał je Fryderyk Chopin, a ten podarowany carycy Katarzynie przeszedł do historii wypieków (miał 2 m długości i 30 cm szerokości). Toruńskie pierniki, których tajemnej receptury strzegli piernikarze od średniowiecza, to obok osoby wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika, najważniejsza wizytówka miasta. Toruń to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski. Hasło „Toruń - gotyk na dotyk” oddaje wyjątkową klasę toruńskich zabytków sztuki gotyckiej (jest ich tutaj najwięcej po Krakowie). Leżące nad Wisłą i Drwęcą miasto było od średniowiecznych początków ośrodkiem kupieckim i handlowym. Współcześnie Toruń to centrum przemysłu (farmaceutyczny, kosmetyczny, spożywczy), ośrodek branży IT, centrum nauki, kultury i turystyki. Miasto stanowi węzeł komunikacyjny w regionie – położone przy autostradzie A1 (między Gdańskiem – 170 km a Łodzią – 183 km) oraz wielu drogach krajowych do Bydgoszczy (46 km), Szczecina (312 km) i Warszawy (258 km).

Wypoczynek w mieście Kopernika

Założycielami Torunia byli Krzyżacy, którzy do XVI w. mieli ogromny wpływ w rozwój miejscowości. Do dzisiaj możemy podziwiać powstałe w tym czasie budynki: Katedra Świętych Janów, jedna z największych gotyckich na ziemi chełmińskiej, wzorowany na flandryjskich Ratusz Staromiejski i Kościół NMP z unikatowymi organami. Toruńska Starówka wpisana jest na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, a zachowane na niej domy są wyjątkowym w całej północnej Europie przykładem zespołu gotyckiej architektury mieszkalnej (Kamienica Pod Gwiazdą, Krzywa Wieża, Dom Kopernika). O kupieckich czasach w Toruniu przypomina Dwór Artusa, odrestaurowany w 1891 r., dawna siedziba bractwa św. Jerzego. Patronem miasta jest św. Jan Chrzciciel, a w dniu jego urodzin – 24 czerwca - Toruń obchodzi swoje święto – odbywa się wiele imprez i koncertów. Bulwar Filadelfijski biegnący wzdłuż Wisły to urokliwe miejsce spacerów i punkt startowy na rejs statkiem wycieczkowym. Warte zobaczenia jest także Toruńskie Żywe Muzeum Piernika, gdzie można własnoręcznie upiec piernik i poznać jego historię. W Toruniu odbywa się wiele festiwali i imprez, są to m.in.: Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”, Międzynarodowy Festiwal Haendlowski, Świętojański Festiwal Muzyki Organowej, Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, Święto Piernika, festiwal światła Bella Skyway Festival czy Otwarte Mikrolotowe Mistrzostwa Polski, znane jako Festiwal Wiatru.