Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Łódź

nocleg w Łodzi

Noclegi w Łodzi dostosowane są przede wszystkim do potrzeb osób przyjeżdżających w celach biznesowych, dla potrzeb studentów oraz turystów. W centrum miasta dostępnych jest wiele hoteli zapewniających komfortowy nocleg i szereg udogodnień. Dla poszukujących tańszej opcji noclegowej dobrym wyborem są miejsca w hostelach lub kwaterach prywatnych. Alternatywną dla osób zmotoryzowanych może być także baza noclegowa na obrzeżach miasta, gdzie oferowany jest wyższy standard za niższą cenę. Jeśli chcemy spędzić czas w Łodzi typowo turystycznie lepiej zdecydować się na miejsce noclegowe w pobliżu centrum, ze względu na duży obszar miasta i uciążliwe tutaj korki. Dobra komunikacja tramwajowa, system rowerów miejskich i ryksze to najlepszy sposób na poznanie tej aglomeracji.

Informacje o Łodzi

Stolica województwa łódzkiego to najbardziej centralnie usytuowane miasto Polski i trzeci co do wielkości ośrodek miejski, oferujący wygodne i atrakcyjne cenowo noclegi zarówno turystom, jak i osobom przybywającym tutaj w celach biznesowych. Położona w odległości 140 km od Warszawy i 220 km od Poznania Łódź znakomicie skomunikowana jest ze wschodem i zachodem przez położenie tuż przy autostradzie A2, jak i z północą oraz południem Polski – w pobliżu autostrada A1 oraz trasy szybkiego ruchu S8 i S1. Choć do niedawna kojarzona z centrum przemysłu włókienniczego oraz filmowego Łódź obecnie rozwija się  głównie jako centrum usług dla zaplecza biznesowego, logistyki i AGD, a także jako ośrodek akademicki (z 28 uczelniami).

Atrakcje i imprezy w mieście 4 kultur

Fabryczna Łódź wyrosła w XIX wieku w dobie rewolucji przemysłowej i owiana jest mitem kosmopolityzmu – wówczas współistniały tu różne kultury: polska, niemiecka, żydowska i rosyjska. Ślady ich widoczne są w mieście do dziś (działa gmina żydowska, protestancki kościół św. Mateusza i zabytkowe cerkwie). Niewielu z tych, którzy decydują się tutaj na nocleg, jednak wie, że Łódź to jedno z najbardziej amerykańskich miast w Polsce. Kiedy w epoce romantyzmu Kraków i Warszawa marzyły o walce o niepodległość – tutaj w Łodzi po prostu robiono pieniądze. Dziś pozostała po tych czasach rozległa siatka zabytkowych pałaców i fabryk przechodzi intensywną rewitalizację. Dawny urok odzyskuje ulica Piotrkowska – jeden z najdłuższych miejskich deptaków Europy –  i zlokalizowane wzdłuż niej eklektyczne, modernistyczne kamienice z XIX i XX w. Najmodniejszym miejscem spotkań w mieście stały się położone przy Piotrkowskiej budynki starej fabryki Franciszka Ramischa nazywane dziś OFF Piotrkowska. W postindustrialnych wnętrzach otworzono kluby, restauracje, pracownie architektoniczne, biura graficzne i sklepy projektantów. Sukcesem okazała się także rewitalizacja budynków dawnej fabryki Izraela Poznańskiego w centrum handlowe Manufaktura (otwarte w 2006 r.). To innowacyjne przedsięwzięcie łączące kulturę i rozrywkę z handlem, było nagradzane za zachowanie dawnego klimatu zabytkowych budynków. Powstanie Manufaktury trwale odmieniło miasto – dziś rynek dla Łodzian to główny plac w centrum Manufaktury. Atrakcje w Łodzi, na które warto zwrócić uwagę, zatrzymując się tutaj na nocleg, to także festiwale i przeglądy – co roku kilkadziesiąt imprez przykuwa uwagę miłośników filmu, fotografii, mody, techniki, muzyki, teatru i innych. Te najbardziej popularne to m.in.: FashionPhilosopy Fashion Week Poland, Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki, Light Move Festival oraz Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA. Rezerwując nocleg w czasie największych imprez, warto zrobić to z dużym wyprzedzeniem.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Łodzi

 • Ile propozycji noclegów znajdę w Łodzi?

  Łódź to miasto w którym znajdziesz około 301 noclegów.
 • Która oferta w Łodzi ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się hotel "Hotel Grzegorzewski".
 • Gdzie w Łodzi znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Łodzi ma kwatera pracownicza "Kwatery Pracownicze Głowno". Przenocujesz tam już za jedyne 17 złotych.
 • Który hotel w Łodzi ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Łodzi oferuje usługa noclegowa "Noclegi Elan ". Umożliwia zakwaterowanie 121 osób.
 • Który nocleg w Łodzi znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Łodzi znajduje się kwatera pracownicza "Sami Swoi Noclegi".
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Łodzi?

  Łódź - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Aquapark Fala w Łodzi" czy "Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi". Warto również polecić "Księży Młyn w Łodzi" i "Pałac Karola Poznańskiego w Łodzi"