Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Grzybowo

Nocleg w Grzybowie

Bazę wypoczynkową w Grzybowie wybierają zarówno turyści szukający spokojnego letniska na Pomorzu Zachodnim, jak i tańszego noclegu do zwiedzenia większych kurortów (6 km do Kołobrzegu). To właśnie ulica Kołobrzeska stanowi jeden z ważniejszych punktów odniesienia w Grzybowie. Podążając wzdłuż niej od strony wschodniej, można spotkać oferty najtańszych noclegów (pokoje nawet od 20 zł) oraz kilka droższych apartamentów (te z kolei zapewniają komfort i bezpieczeństwo na terenie strzeżonego osiedla). Pensjonaty położone wzdłuż ul. Nadmorskiej to szansa na nocleg najbliżej plaży (100-300 m). Centrum Grzybowa (w zakolu ul. Kołobrzeskiej) charakteryzuje się najdroższymi ofertami noclegowymi (40-75 zł), jednak i ta cena jest atrakcyjna i konkurencyjna w porównaniu do noclegów w większych miastach nadmorskich.

Informacje o Grzybowie

Malownicze szlaki rowerowe, chronione siedliska ptaków i osobna plaża dla naturystów – to charakterystyczne atrakcje niewielkiego letniska na Pomorzu Zachodnim. Grzybowo położone w niewielkiej odległości od Kołobrzegu (6 km) istnieje od 2 połowy XIX w. Początki ówczesnej osady związane były z pozyskiwaniem występującego tu torfu – surowca stosowanego wówczas głównie jako nawóz w rolnictwie. Obecnie Grzybowo rozwija się przede wszystkim jako ośrodek turystyczny, oferujący noclegi w pensjonatach oraz prywatnych kwaterach. Wieś leży na trasie nr 109, w odległości 15 km od Mrzeżyna.

Rowerowy wypoczynek w Grzybowie

Letnisko w Grzybowie to 3 strzeżone kąpieliska i ponad 700 m linii brzegowej, a plaża położona w tzw. depresji grzybowskiej sprawia, że kąpieliska przy brzegu są płytkie i bezpieczne. Nic więc dziwnego, że noclegi w tej części Pomorza są najczęściej poszukiwane przez rodziny z dziećmi. Na granicy Grzybowa i Dźwirzyna chętni mogą skorzystać także z plaży naturystów. Dobry pomysł na aktywny wypoczynek to połączenie wycieczki rowerowej ze zwiedzaniem co ułatwiają liczne w okolicy trasy. Najdłuższy to biegnący przez Grzybowo międzynarodowy szlak rowerowy należący do sieci EuroVelo. Warte uwagi są: Szlak Bocianich Gniazd (27,5 km), Szlak wokół jeziora Resko Przymorskie (52 km) czy Trasa Rowerowa Ku Słońcu (40 km). Z Grzybowa można wyruszyć także na wycieczkę nad jezioro Borek na Wybrzeżu Trzebiatowskim (ok. 3 km). Atutem miejscowości jest przyroda i sąsiedztwo Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego, gdzie znajdują się liczne siedliska chronionego ptactwa (m.in. wodniczka). Miłośnicy historii mogą w okolicy zobaczyć interesujące zabytki – w tym unikat – gotycka świątynia św. Jana Chrzciciela w Budzistowie (10 km). W Grzybowie działają ośrodki jazdy konnej (ul. Szkolna). Emocje sportowe dla turystów zapewniają także liczne imprezy i wydarzenia kulturalne. Wśród nich są zawody sportowe jak coroczny Turniej Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg oraz zawody paintball dla dorosłych i dzieci. Dodatkowo w miejscowości działa klub szachowy „Solny” Grzybowo. Wydarzeniem kulturalnym, które warto uwzględnić, poszukując noclegu w Grzybowie, jest dwudniowy Jarmark Ceramiczny, podczas którego organizowane są warsztaty ceramiczne, bednarskie, bębniarskie oraz plastyczne.