Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Władysławowo

Nocleg we Władysławowie

Władysławowo oferuje rozbudowaną bazę noclegową, której początki sięgają 1920 r. kiedy gen. Haller na zakupionych tutaj terenach wzniósł pierwsze hotele i pensjonaty. Obecnie najpopularniejszy typ noclegów Władysławowa to apartamenty – rozmieszczone w pobliżu plaży. Wybierane są głównie przez młodszą część turystów, z uwagi na odbywające się w przybrzeżnych klubach imprezy. Położone są głównie w Dzielnicy Cetniewo 1, która nazywana jest „letnim centrum miasta” i jest jedną z najgłośniejszych jego części. Komfortowe i ciche warunki wypoczynku zapewnią natomiast wygodne pokoje w pensjonatach w centrum (stąd blisko do parku oraz miejsc parkingowych). Ich największe obłożenie zauważyć można w okresie od czerwca do września (wtedy ceny kwater mogą wzrosnąć nawet czterokrotnie). Przemieszczanie się po wybrzeżu z Mierzei Helskiej w kierunku Jastrzębiej Góry pozwala na zatrzymanie się w domach wczasowych blisko głównej trasy wyjazdowej w kierunku Chłapowa. Na tym obszarze Władysławowa znajdziemy także noclegi w domkach letniskowych w spokojniejszej dzielnicy Cetniewo 2. Domki całoroczne – wygodne dla rodzin z dziećmi (baseny, place zabaw) – znajdują się w dobrze skomunikowanej, południowej części miasta, w pobliżu dróg prowadzących zarówno na Półwysep Helski, jak i do Trójmiasta.

Informacje o Władysławowie

Duży nadbałtycki kurort, popularnie zwany Władkiem, położony jest u nasady Mierzei Helskiej. Miasto z nowoczesną zabudową posiada największy port morski w Polsce – znak rozpoznawczy – oraz Dom Rybaka z platformą widokową na wieży. Wyjątkowo szerokie plaże i aż 12 strzeżonych kąpielisk, unikalne warunki wód Zatoki Puckiej, szeroka oferta festiwali i imprez, a także liczne komfortowe noclegi w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych – to wszystko przyciąga tutaj co roku rzesze turystów. Władysławowo najchętniej odwiedzane jest przez amatorów kąpieli słonecznych, imprezowiczów i surferów, choć wśród wypoczywających nie brak rodzin z dziećmi i seniorów. Miasto leży ok. 68 km od Gdańska przy trasie 216, w odległości 21 km od Jastarni i 35 km od Helu położonych na cyplu Mierzei Helskiej.

Wypoczynek w letniej stolicy Polski

Najważniejszą atrakcją miasta jest port morski wraz z przystanią pasażerską i żeglarską. Powstał on w 1938 r. (nazwany imieniem króla Władysława IV – od którego pochodzi nazwa miasta). W pobliżu portu można zobaczyć stocznię oraz kutry rybackie, a także pospacerować po falochronie – pełniącym funkcję mola. Do znanych atrakcji należy Aleja Gwiazd Sportu – promenada, na której znajdują się pamiątkowe tablice z gwiazdami najwybitniejszych polskich sportowców. Pozostając w kwestii fizycznych aktywności, warto udać się do położonego niedaleko Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. Tam czołowi reprezentanci kadry trenują do najważniejszych imprez i wydarzeń sportowych. Miejscem ważnym pod względem historycznym jest Hallerówka. Centrum Pamięci Generała Hallera i Jego Żołnierzy mieści się w drewnianej willi przy ulicy Morskiej. Tutaj każdego roku w lutym obchodzone są rocznice Zaślubin Polski z Morzem. Popularny Władek słynie także z życia nocnego i licznych imprez. Główną atrakcją jest Letnia Scena Muzyczna, czyli cykl wakacyjnych koncertów. Podczas tych wydarzeń publiczność bawi się przy dźwiękach różnych gatunków muzyki: pop, rock, hip-hop czy reggae. Wielbiciele muzyki poważnej, którzy zdecydują się na noclegi we Władysławowie, mogą natomiast wybrać się na Letnie Koncerty Organowe i Kameralne w lokalnym kościele (koncerty przez całe wakacje). W pobliżu Władysławowa znajduje się również Nadmorski Park Krajobrazowy, gdzie można podziwiać zróżnicowane rodzaje wybrzeża typowe dla południowej części Morza Bałtyckiego. Władysławowo to także wyborne miejsce na wypoczynek dla surferów, gdyż płytkie wody Zatoki Puckiej i wiejące tam wiatry wspaniale nadają się do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu i innych wodnych sportów.