Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Dla dzieci
Lokalizacja
Oferta dla

Noclegi Jastarnia

Nocleg w Jastarnii

Na terenie Jastarni, można skorzystać z bazy noclegowej, na całej długości miejscowości, zaczynając już od Kuźnicy (która razem z Juratą została wyłączona z jej granic), jadąc trasą 216 prowadzącą z Redy (przez Puck, Władysławowo, Chałupy i Juratę) na Hel. Przy wjeździe do miasta, można zatrzymać się w domkach letniskowych oraz na polu namiotowym, które dzieli od plaży zaledwie 350 m, a od centrum 800 m. Jadąc w głąb miasta, ceny noclegów rosną, lecz są na umiarkowanym poziomie – kwatery prywatne w zasięgu ulic Mickiewicza i przecinającej jej Stelmaszczyka, można wynająć w cenie od 35 do 60 zł. Droższe domki, zapewniające miejsca nawet dla 120 osób, znajdziemy w Jastarni w okolicy ul. Bałtyckiej – aby dostać się z tego miejsca na plażę, należy pokonać zaledwie 50 m. Stąd także blisko do dworca PKP przy ul. Stefańskiego. Hotel o wyższym standardzie i ofertą Spa, znajdziemy pomiędzy pasem plaży a ul. Leśną (z jego okien roztacza się widok na las oraz falujący Bałtyk). Po lewej stronie ul. Mickiewicza, w samym środku lądu (200 m zarówno od morza, jak i zatoki), znajdziemy przytulne noclegi w prywatnych kwaterach w cichej okolicy, które zapewnią komfortowy pobyt podczas rodzinnych wczasów. W okolicy ul. Rybackiej tuż przy Porcie Jastarnia, można za niewielką kwotę zanocować na polu kempingowym.

Jastarnia – informacje

Niewielka miejscowość położona w środkowej części Mierzei Helskiej, z widokiem na Bałtyk (zwany tutaj Dużym Morzem) i na Zatokę Pucką (zwaną Małym Morzem). Plaże rozciągają się po obu stronach Jastarni, a w okresie letnim działa tu aż 6 kąpielisk. Pierwsze ślady człowieka na tych terenach pochodzą jeszcze z IV w. p.n.e. Do XX w. przeważającą część mieszkańców stanowiły rodziny rybackie. W latach międzywojennych nastąpił burzliwy rozwój osady. Wówczas powstał tu port rybacki i linia kolejowa, a do Jastarni przybywali pierwsi urlopowicze, na których czekały noclegi głównie w miejscowych pensjonatach. Dziś tamte dawne czasy przypominają zachowane elementy zabudowy rybackiej (stare chaty zwieńczone kapliczkami, z obrazami świętych). Żegluga turystyczna oraz transport wciąż się tutaj rozwija – dzięki trzem przystaniom i portowi morskiemu Jastarnia stanowi bazę dla floty rybackiej. Wyjątkowy dla półwyspu kształt zachęca do poznawania Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz sąsiadujących kurortów – wśród nich Chałupy (13 km) i Władysławowo (21 km).

Atrakcje w mieście Dwóch Mórz

Dla miłośników adrenaliny, ciekawą atrakcją są wykonywane tutaj loty widokowe oraz skoki spadochronowe, na terenie niewielkiego turystycznego lądowiska. Sporty wodne (windsurfing, kitesurfing), do których zachęcają ciepłe i płytkie wody Zatoki Puckiej, są jedną z popularniejszych atrakcji dla aktywnych. Warunki do spokojnego odpoczynku stwarzają funkcjonujące tutaj muzea, gdzie można poznać szkutnictwo, dawne narzędzia rybackie oraz pamiątki wyłowione z morza (Muzeum Pod Strzechą). Muzeum Chata Rybacka zbudowane z materiału wtórnego (drewno z rozbitych statków, wyrzucone przez fale Bałtyku) posiada oryginalny wystrój z końca XIX w. Na terenie miasta zwiedzić można schrony bojowe, będące częścią fortyfikacji Ośrodka Oporu Jastarnia, chroniącego podczas II wojny światowej Rejon Umocniony Hel od strony lądu. Decydując się na nocleg w tej części Pomorza, warto też zobaczyć latarnię morską w Jastarni (jedna z najniższych na wybrzeżu), która prowadzi żeglarzy swoim światłem (zasięg ok. 25 km) już od 1950 r. Kościół Nawiedzenia NMP zachwyca swoim wnętrzem – ambona w kształcie łodzi i biało-niebieskie kolory ścian, przypominają o nieodłącznej więzi człowieka z morzem.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.