Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Rewal

Nocleg w Rewalu

Miejscowość Rewal posiada kilkaset obiektów noclegowych. Ponad 30% stanowią kwatery prywatne, które znajdziemy na terenie całej wioski. Największe skupiska ofert noclegu to okolica ul. Dworcowej, od Rybackiej przez Westerplatte (w pobliżu kościoła) i Mickiewicza, a także ul. Warszawska, leżąca niecałe 200 m od Placu Wielorybów i między ul. Słowackiego i Kościuszki. W części miejscowości, w której mieści się platforma widokowa i port, turyści będą mogli przenocować w obiektach nieco droższych (średnia cena noclegu 40 zł). Znaleźć tu można nowoczesne pensjonaty, większe ośrodki wypoczynkowe czy nieliczne w wiosce hotele (w tym jeden trzygwiazdkowy). Większość ośrodków wypoczynkowych odnajdziemy w północnej części wioski, graniczącej z plażą, kilka z nich jest także między ul. Jana Matejki a Nowym Światem. Rewal leży przy drodze wojewódzkiej nr 102. W sezonie kursuje pociąg Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej na linii Gryfice-Pogorzelica z przystankiem w Rewalu, działa też ciuchcia Retro na trasie Rewal-Niechorze oraz komunikacja autobusowa.

Informacje o Rewalu

Położona na malowniczym klifie wioska na Pomorzu Zachodnim w sezonie staje się popularnym letniskiem, w którym noclegi są rozchwytywane nie tylko przez turystów z Polski, ale i sąsiednich krajów. Miejscowość, której początki datuje się na XIV w., posiada dobrą bazę turystyczną, a pas pensjonatów i hoteli biegnący wzdłuż wybrzeża stwarza wyjątkowy wakacyjny klimat. Unikalna atrakcja w Rewalu to zbudowany na wysokim klifie taras widokowy, który pozwala na obserwację Bałtyku o każdej porze roku. Przez wioskę biegnie pierwsza linia Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, a na miejscu działa Park Wieloryba. Rewal leży na zachód od Kołobrzegu (odl. 46 km), tylko 2 km od Trzęsacza (ruiny zabytkowego kościoła) i ok. 5 km do Niechorza (Park Miniatur Latarni Morskich i Muzeum Figur Woskowych).

Z foką i wielorybem w Rewalu

Do najbardziej urokliwych miejsc w Rewalu należy na pewno taras widokowy (ul. Parkowa) oraz ciągnąca się wśród wydm Aleja Zakochanych (ul. Klifowa). Na Alei widok także na okazy egzotycznych roślin, krzewów i aż 148 odmian róż z tablicami miłosnymi w wielu językach oraz rzeźby – Romea i Julii czy Małego Księcia i Róży. Na ul. Saperskiej stoi Pomnik Rybaka. W Rewalu znajdują się też dwa pomniki przyrody – jesion i ostrokrzew kolczasty. Park Wieloryba – ogromne oceanarium z ciekawymi replikami różnych gatunków morskich stworzeń – oraz Bajkowa Chata to atrakcje nie tylko dla dzieci. Każdy, kto wybierze noclegi w Rewalu i chce spędzić aktywny urlop, może skorzystać z turystycznego Szlaku Nadmorskiego im. Cz. Piskorskiego. Miłośnicy historii i architektury powinni zajrzeć do ciekawego Kościoła Najświętszego Zbawiciela z XX wieku, którego zarys przypomina kształt ludzkiego serca. Świątynia posiada duży chór muzyczny, a w prezbiterium mieści się gotycki element tryptyku z kościoła w Trzęsaczu. Wśród organizowanych w Rewalu imprez warto zobaczyć Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Konik Morski Rewala”. W amfiteatrze odbywają się co roku m.in. wybory Miss Bałtyku.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Rewalu

 • Ile propozycji noclegów znajdę w Rewalu?

  Rewal to miasto w którym znajdziesz około 339 noclegów.
 • Który nocleg w Rewalu znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Rewala znajduje się pensjonat "Villa Sedina".
 • Gdzie w Rewalu znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Rewalu ma pensjonat "Pensjonat Albatros". Przenocujesz tam już za jedyne 26 złotych.
 • Który hotel w Rewalu ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Rewalu oferuje ośrodek wypoczynkowy "Ośrodek Kolonijno-Wczasowy Bazylak". Umożliwia zakwaterowanie 210 osób.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Rewalu?

  Rewal - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Platforma Widokowa w Rewalu" czy "Park Wielobryba w Pobierowie". Warto również polecić "Bajkowa Chata w Rewalu" i "Park Wieloryba w Rewalu"
 • Która oferta w Rewalu ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się willa "Willa WIK".