Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Jurata - oferta noclegu w Juracie i okolice

  • 1

Baza z noclegami w Juracie

Jurata obecnie jest dość luksusowym miejscem noclegowym na wakacje. Najwięcej jest tu apartamentów, a średnia cena za nocleg wynosi 70 zł/doba. Apartamenty zlokalizowane są głównie między ul. Ratibora, gdzie jest ich kilka, a ul. Kasztanową. Sporo ich znajdziemy wzdłuż ul. Międzymorze i obok ul. Świętopełka. Można tu również wynająć mieszkanie - szukajmy go także w okolicy ul. Ratibora i Wojska Polskiego, niedaleko centrum. Kwatery prywatne mieszczą się we wschodniej części miejscowości – jest ich tutaj kilka. W Juracie odnajdziemy także wille, hotele i ośrodki wypoczynkowe – pierwsze dwa zlokalizowane są głównie we wschodniej części osady. Dojedziemy tu samochodem, kierując się drogą 216 z Trójmiasta w stronę Mierzei Helskiej – warto uważać na korki na obwodnicy trójmiejskiej i przy rondzie we Władysławowie.

Jurata – Mierzeja Helska

Niewielkie letnisko na Mierzei Helskiej założone w 1928 r. Jeszcze na początku XX w. był tu tylko sosnowy las, piaszczysta droga i wydmy. Od momentu powstania miejscowość stała się elitarnym kurortem, szczególnie znanym w okresie międzywojennym. Nazwa miasta wedle legendy pochodzi od bogini morskiej – Juraty, która zakochała się w biednym rybaku wbrew woli ojca. W zamian za to została pozbawiona swojego bursztynowego królestwa, które roztrzaskano na tysiące kawałków. Obecnie Jurata jest znanym nadbałtyckim letniskiem z licznymi zabytkowymi pensjonatami i willami oraz dobrą infrastrukturą wypoczynkową. Jurata leży w pobliżu Jastarni (3 km), Helu (11 km) i Władysławowa (24 km).

Jurata – polskie przedwojenne Palm Beach

Jurata była najnowocześniejszym kurortem przedwojennej Polski. Komfortowe pensjonaty, budowane zgodne z najmodniejszymi ówcześnie trendami, ekskluzywne hotele, luksusowe wille prawdziwych sław, atmosfera artystycznego półświatka – tworzył tu Wojciech Kossak i jego córki - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec - to wszystko sprawiło, że osada została okrzyknięta „polskim Palm Beach”. Dzisiaj Jurata przyciąga swoją zabytkową zabudową i piękną piaszczystą plażą z drewnianym molo, którym można spacerować obok pomnika legendarnej bogini Juraty i obok miejskiej fontanny. Dzieci na pewno ucieszy działający tu park linowy, a wszystkich lubiących aktywne formy spędzania czasu - ścieżka przyrodnicza, którą można spacerować lub jeździć na rowerze. Warto także zwiedzić Kossakówkę – miejsce, gdzie tworzył Wojciech Kossak. W osadzie i jej okolicy można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, takich jak: Karnawał Morski, Koncert Organowy, Dni Węgorza czy Maraton Brzegiem Morza. Jeśli będziemy mieć mało atrakcji, możemy wybrać się do leżącego niedaleko Helu – podziwiać latarnię morską, zwiedzić Muzeum Rybołówstwa czy miejsce, z którego na pewno ucieszą się dzieci – wyjątkowe fokarium.