Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Chłapowo - oferta noclegu w Chłapowie i okolice

Baza noclegowa Chłapowa

Rozwój turystyki sprawił, że wieś Chłapowo w ostatnich latach koncentruje się już nie tylko na rybołówstwie oraz rolnictwie. Dla turystów, w większości otwierają się kwatery prywatne. Do wyboru w Chłapowie mamy noclegi powstające szczególnie przy ul. Żeromskiego (ze względu na bliskość działających tu w lecie dwóch kąpielisk) i coraz liczniej w centralnej części miejscowości (pomiędzy ul. Władysławowską a Jarową). Stąd blisko do Rezerwatu Przyrody Dolina Chłapowska, który jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Nie znajdziemy tutaj ekskluzywnych hoteli, natomiast kilka apartamentów stanowi tańszą alternatywę dla noclegów w centrum Władysławowa, o podobnym do nich standardzie. Pokoje w Chłapowie wybierane są też chętnie przez osoby podróżujące po wybrzeżu zarówno w kierunku zachodnim (Jastrzębia Góra), jak i na „początek Polski”, czyli Hel. Chłapowo, jako mniejsza miejscowość, pozwoli wypocząć również spragnionym ciszy i spokoju. W pasie przybrzeżnym pomiędzy plażą a al. Żeromskiego, można rozbić namiot na polu kempingowym.

Informacje o Chłapowie

Klimatyczna i pełna niewymuszonej prostoty wioska kaszubska jest dzisiaj dzielnicą Władysławowa, chętnie odwiedzana przez turystów. Badania archeologiczne pokazały, że pierwsze osadnictwo na terenie dzisiejszego Chłapowa sięgało już 4200 r. p.n.e. Obecny kształt wieś zawdzięcza dynamicznemu rozwojowi z okresu XVIII i XIX w. - w tym czasie istniała tu kopalnia węgla brunatnego, odkryto także złoża soli. Zabudowa okolicy koncentruje się blisko przystani rybackiej, co jest charakterystyczne dla rozwijającego się tu od lat rybołówstwa. Chłapowo leży 3 km od centrum Władysławowa, w odległości 7 km od Jastrzębiej Góry.

„Sienkiewicz” Chłapowa i atuty letniska

W Chłapowie urodził się najbardziej znany kaszubski autor – Augustyn Necel, zwany „kaszubskim Sienkiewiczem” jako że czytając lektury noblisty uczył się samodzielnie. Przy szkole podstawowej (ul. Władysławowska) można zobaczyć upamiętniającą jego zasługi tablicę. To element nadbałtyckiej inicjatywy Muzeum Ziemi Puckiej, promującej szlak kaszubskiej tradycji rybackiej. Malowniczy Wąwóz Chłapowski o długości 1 km kwitnąc na żółto (w okresie od maja do lipca) będzie atrakcją dla każdego turysty. Wejście do Doliny Chłapowskiej znajduje się w centrum wsi. Ścieżki biegnące w jej obrębie (a prowadzące wprost na plażę), pozwalają poznać ciekawe i niespotykane ukształtowanie terenu, które niegdyś sięgało w głąb Bałtyku. Do wyjątkowych miejsc w pobliżu należy Przylądek Rozewie (5,5 km od centrum Chłapowa) – miejsce najdalej na północ wysunięte na wybrzeżu polskiego Bałtyku. To ważny punkt dla żeglugi morskiej i dlatego zbudowano tu dwie latarnie morskie (w XIX i XX wieku).

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Chłapowie

 • Który nocleg w Chłapowie znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Chłapowa znajduje się kwatera prywatna "Villa Visitor".
 • Który hotel w Chłapowie ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Chłapowie oferuje pole namiotowe "Pole Namiotowo-Kempingowe Horyzont". Umożliwia zakwaterowanie 800 osób.
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Chłapowie?

  Chłapowo to miasto w którym znajdziesz około 184 noclegów.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Chłapowie?

  Chłapowo - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Planetarium w Chłapowie" czy "Rezerwat Przyrody Dolina Chłapowska". Warto również polecić "Paralotniarstwo w Chłapowie" i "Centrum Pamięci Generała Hallera"
 • Która oferta w Chłapowie ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się willa "Villa Nicolo".
 • Gdzie w Chłapowie znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Chłapowie ma ośrodek wypoczynkowy "Ośrodek Wczasowo-Kolonijny Renusz". Przenocujesz tam już za jedyne 20 złotych.