Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Hel - oferta noclegu w Helu i okolice

Noclegi na Helu

Hel to wyjątkowe miejsce na nocleg. Na propozycje, jakie w swojej ofercie posiada Hel, składają się niemal w 30 % kwatery prywatne oraz apartamenty. Zdecydowana większość obiektów rozmieszczona jest od strony Zatoki Puckiej, wzdłuż ul. Morskiej i Wiejskiej (deptak z zabytkową zabudową). Obszar tych ulic obfituje w największe atrakcje, jakie możemy spotkać na Helu (fokarium, port morski, Muzeum Rybołówstwa). Przy ul. Leśnej wynajmiemy najdroższe apartamenty i mieszkania, jednak są to w przeważającej liczbie obiekty całoroczne i przystosowane na wczasy z dziećmi (łóżeczka, ogródki, place zabaw). Wczasy w domkach letniskowych przy ul. Kuracyjnej i Bałtyckiej pozwolą zwiedzić zabytkową latarnię morską, a także zespoły artylerii (Rejonu Umocnionego Hel). Jadąc z cypla helskiego na północ (po lewej stronie trasy nr 216 w kierunku Juraty), napotkamy noclegi w przystępnych cenach (pokoje 35-40 zł). Ta droga prowadzi do skrzyżowania (ul. Sikorskiego i Wiejska), w obrębie którego znajdziemy noclegi (pokoje i domy gościnne) wśród wielu atrakcji dla dzieci (park linowy Ju-huu, plac zabaw). To także dogodna lokalizacja dla podróżujących pociągiem. Z okolic ul. Wiejskiej (Pomnik Obrońców Helu) zaledwie 300 m do dworca i 200 m do Parku Wydmowego. W obrębie ul. Dworcowej (do Cmentarza Komunalnego) zanocujemy w kilku apartamentach w cichej i spokojnej okolicy, którą od Juraty dzieli tylko 10 km.

Informacje o Helu

Kaszubskie letnisko i port morski z garnizonem marynarki wojennej położony nad Bałtykiem na Mierzei Helskiej, raj dla surferów i żeglarzy. Historia Helu sięga wczesnego średniowiecza, kiedy miasto znane było z handlu śledziami i z kosarstwa. Osada włączona jako lenno do Gdańska odzyskała autonomię w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy Hel został największym ośrodkiem rybołówstwa w kraju i powstały jedne z pierwszych w Polsce ośrodki naukowe badające przyrodę morską. Miasto zasłynęło bohaterską obroną w 1939 r. trwającą do 2.X. Obecnie to znakomicie położone miasto – obok kompleksu lasów wydmowych i Nadmorskiego Parku Krajobrazowego – rozwija się zarówno w sektorze turystycznym, jak i rybołówstwa i marynarki wojennej. Hel położony przy drodze nr 216 leży w pobliżu Jastarni (15 km) i Władysławowa (36 km), w odległości 101 km do Gdańska.

Wakacje na północnym krańcu Polski

Wczasowicze przyjeżdżają tutaj, aby skorzystać Dużej i Małej Plaży z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Szczególnie piękna Duża Plaża uważana jest za jedną z najbardziej malowniczych na polskim wybrzeżu. Atrakcją dla całej rodziny na Helu jest fokarium, które ma na celu ochronę fok szarych w południowym Bałtyku. Niedaleko fokarium jest Morświnarium – muzeum bałtyckich morświnów. Warto także udać się na Bulwar Nadmorski do Muzeum Rybołówstwa lepiej poznać historię Bałtyku, zobaczyć wystawy łodzi i sprzętów rybackich czy dzieje fauny i flory na Helu. Obiekt usytuowany jest w najstarszym budynku miasta – kościele ewangelickim Świętych Piotra i Pawła. Ciekawe jest także Muzeum Obrony Wybrzeża, które sprawuje opiekę nad obiektami dawnego Rejonu Umocnionego Helu. Turyści zobaczą tu wieżę kierowania ogniem i stanowisko artyleryjskich baterii. Natomiast w Muzeum Kolei Helskich można dowiedzieć się więcej na temat historii kolejnictwa i zaangażowania kolejarzy w działania obronne podczas II wojny światowej. Będąc w mieście warto obejrzeć także latarnię morską i port, zbudowany przez rząd pruski w XIX w. Hel to miejsce, gdzie odbywa się wiele imprez i wydarzeń sportowych, warto więc sprawdzić kalendarz, bo być może podczas naszych wakacji będziemy mieć okazję uczestniczyć w Święcie Miasta Hel, Międzynarodowym Letnim Festiwalu Kultury i Sztuki, marszu na orientację w Święto Wojska Polskiego czy D-Day Hel, organizowany przez Fundację Zabytków Techniki Militarnej Gminy i grupy rekonstrukcji historycznej z terenu całego kraju. Odbywają się tu także maratony, turnieje piłki nożnej, siatkówki, badmintona czy rajdy rowerowe.