Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Wieży widokowej w Jastarni

Wieża widokowa w Jastarni

Pobyt nad Morzem Bałtyckim wiąże się zwykle przede wszystkim z wypoczynkiem na plaży oraz korzystaniu z wodnych atrakcji. Jastarnia jest miejscem mającym do zaoferowania wiele więcej atrakcji. Przebywając w Jastarni warto zdecydować się na wycieczkę Ścieżką Przyrodniczą Torfowe Kłyle, która jest wyjątkowo malownicza. Podczas jej pokonywania można zwiedzić między innymi Wieżę Widokową.

Podstawowe informacje

Ścieżka Przyrodnicza jest miejscem, po którym warto poruszać się przede wszystkim pieszo, choć akurat część trasy prowadząca do Wieży Widokowej jest twarda, dzięki czemu bez trudu mogą pokonać ją nie tylko piechurzy, lecz również rowerzyści. Pozostałą część trasy można pokonać wyłącznie pieszo. Cała ścieżka przyrodnicza ma długość prawie 6 km długości.

Ścieżka Przyrodnicza Torfowe Kłyle

Torfowe Kłyle to zatorfiona równina, która wyróżnia się wyglądem wśród pozostałych krajobrazów Mierzei Helskiej. To miejsce, w którym można podziwiać awifaunę, przede wszystkim w czasie wędrówek ptaków, które mają miejsce wiosną oraz jesienią. W 2000 roku w tym miejscu stworzono specjalną ścieżkę przyrodniczą.

Turyści, którzy zdecydują się na wejść na Wieżę Widokową rozpoczną wycieczkę na ścieżce, gdzie należy poruszać się po pasie lasu brzozowego, choć znajdują się tam również inne drzewa, jak choćby jarzębina czy olcha. Podczas wycieczki warto zwrócić uwagę na drzewostan dębowy nazywany przez wiele osób Dąbrówką. Ta nieduża część wału wydmowego znajduje się na wąskim pasie drzewostanu, w którym dominuje właśnie dąb szypułkowy. Drzewostan ten jest stosunkowo niski, natomiast pnie drzew są krótkie oraz zniekształcone. W wielu punktach dęby rosną w dużych skupiskach.

Kolejne punkty na ścieżce

Podczas pokonywania trasy piechurzy maszerują brzegiem Zatoki Puckiej. To miejsce, które porastają zarośla oraz murawy. W okresie od wiosny do jesieni bardzo częstym widokiem są tam skupiska różnych owadów, przede wszystkim chrząszczy. Kolejnym punktem, który dla wielu osób stanowi największą atrakcję jest Wieża Widokowa w Jastarni, z której można zobaczyć panoramę miejscowości, a także wody Morza Bałtyckiego oraz Zatoki Puckiej.

Polecane obiekty w okolicy Wieży widokowej w Jastarni