Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Chałupy - oferta noclegu w Chałupach i okolice

  • 1

Gdzie szukać noclegu w Chałupach?

W wiosce Chałupy znajdziemy wiele obiektów noclegowych. Samych kwater prywatnych jest kilkadziesiąt i stanowią one połowę bazy noclegowej, rozlokowanej po lewej stronie Mierzei. Najwięcej ich znajduje się między ul. Sztormową a Bosmańską. Na terenie osady są także kempingi zlokalizowane przy szkole windsurfingu i pokoje gościnne. Jest tu również kilka apartamentów, z czego dwa między ul. Kaperską a Bosmańską oraz zdecydowanie najdroższe miejsce na nocleg - hotele mieszczące się na obrzeżach wioski. Dalej od centrum, bliżej przystanku jest też kilka obiektów dla osób, które potrzebują ciszy i spokoju – znajdą tu kwaterę prywatną, pokój gościnny i kemping. Niedaleko wioski jest osada Kuźnica – tam także można znaleźć miejsce na nocleg, nawet tańsze niż w Chałupach. Do miejscowości dostaniemy się samochodem, jadąc od strony Trójmiasta w kierunku Mierzei Helskiej drogą nr 216. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość – w sezonie na obwodnicy Trójmiejskiej i rondzie we Władysławowie tworzą się duże korki. Na Hel kursują pociągi, z Gdyni można tu dojechać autobusem PKS czy busem.

Chałupy – letnisko nad Zatoką Pucką

Wioska nad Mierzei Helskiej powszechnie znana dzięki przebojowi Zbigniewa Wodeckiego – Chałupy welcome to. Oprócz popularnej głównie w latach 70-tych plaży nudystów na wypoczynek przybywa tu wielu amatorów sportów wodnych. Płytkie wody Zatoki Puckiej to doskonałe miejsce do uprawiania windsurfingu czy żeglowania. Historia Chałup sięga XVII w. Tutejsza osada rybacka w 1922 r. zyskała linię kolejową i od tego czasy miejscowość rozwijała się turystycznie. Współcześnie to popularny nadbałtycki kurort z dwiema przystaniami rybackimi oraz dobrą infrastrukturą wypoczynkową. Chałupy leżą przy drodze nr 216, w pobliżu Władysławowa (8 km), Kuźnicy (5 km) i Jastarni (13 km).

Chałupy – osada Budziszów

Wioska nazywała się wcześniej Budziszewo, co wzięło się od nazwiska rybaków – Budziszów, których na Mierzei Helskiej odnajdziemy dzisiaj na każdym kroku. Jej historia jest naprawdę ciekawa – odbył się tu w XIX w. ostatni na Kaszubach sąd boży, w którym zginęła posądzona o czary Krystyna Ceynowa (bohaterka jednego z rozdziałów książki S. Żeromskiego). Tutaj też w 1944 r. Niemcy zrobili barykady z lokomotyw, które zostały zatopione przez piasek. Czasem można zobaczyć niewielkie ich fragmenty, wynurzające się z morskiego dna. Nie przeszkadza to jednak osobom korzystającym z największej atrakcji miejscowości – plaży. Jest tu także port z drewnianymi pomostami, wypożyczalnia łodzi czy rowerków. Liczne trasy rowerowe zagwarantują także ciekawy wypoczynek osobom lubiącym aktywny tryb życia. Co roku odbywa się tu festyn „Kaszubskie Łodzie Pod Żaglami”, na którym można się zapoznać z miejscowym folklorem i rzemiosłem, a w pobliskich miejscowościach możemy wziąć udział w Karnawale Morskim, Koncercie Organowym czy Maratonie Brzegiem Morza.