Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kąpielisko nad Zatoką Pucką w Juracie

Noclegi w pobliżu Kąpieliska nad Zatoką Pucką w Juracie

Kąpielisko nad Zatoką Pucką w Juracie

Jurata to letniskowa miejscowość, która znajduje się na Półwyspie Helskim. Dawniej należała ona do Jastarni, ale już wtedy była bardzo popularna wśród turystów. Na wypoczynek chętnie przyjeżdżali i nadal przyjeżdżają tu sławni ludzie. Dawniej gościł tu między innymi Eugeniusz Bodo, Jan Kiepura, Władysław Sikorski. W Juracie utworzono kąpielisko nad otwartym morzem, plażę dla psów oraz kąpielisko nad Zatoką Pucką.

Kąpielisko

Jest to wspaniałe miejsce dla tych, którzy szukają spokoju i odpoczynku, bowiem większa część turystów spędza czas na plaży nad otwartym morzem. Warto jednak wiedzieć, że woda jest tu płytka, ciepła i czysta. Poza tym kąpielisko nad Zatoką Pucką jest chętnie wybierane przez amatorów wodnych sportów, np. windsurfingu, kitesurfingu. To także doskonałe miejsce na wypoczynek z całą rodziną, bowiem jest ono bezpieczne dla dzieci. Poza tym wiele osób lubi spacerować po tutejszej plaży i podziwiać przepiękne widoki. Warto także wiedzieć, że od strony kąpieliska nad Zatoką Pucką powstało w latach 70 – tych ubiegło wieku molo w Juracie, które jest jednym z najpopularniejszych miejsc we wsi.

Zatoka Pucka

Zatoka Pucka jest jedną z najpiękniejszych zatok Morza Bałtyckiego. Słynie przede wszystkim z tego, że jest płytka. Uznaje się ją za zachodni fragment Zatoki Gdańskiej. Maksymalna głębokość zatoki to 55 metrów, natomiast powierzchnia przez nią zajmowana to nieco ponad 360 metrów kwadratowych. Zatoka podzielona jest na wewnętrzną oraz zewnętrzną część. Wewnętrzna należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Warto także wiedzieć, że wzdłuż zatoki wytyczono ścieżkę rowerową. Oprócz tego jest to miejsce szczególnej ochrony ptaków.

Oprócz Juraty nad Zatoką Pucką leży także Jastarnia, Hel, Puck, Gdynia i Władysławowo. Co ciekawe, na dnie wykryto pokłady soli potasowo-magnezowej. W 70-tych latach ubiegłego wieku planowano nawet odgrodzić zatokę tamą i eksploatować te złoża. Nad Zatokę Pucką warto wybrać się również zimą, bowiem całkiem często zdarza jej się zamarzać. Zatoka słynie także z licznych mielizn, z czego najpopularniejsze to: Mewia Rewa, Długa Mielizna, Bórzyńska Mielizna. Zdarzają tu się oczywiście również głębie np. Kuźnicka Jama i Chałupska Jama.

Polecane obiekty w pobliżu Kąpieliska nad Zatoką Pucką w Juracie