Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu plaży i kąpieliska w Sianożętach

Plaża i kąpielisko w Sianożętach

Sianożęty to malownicza miejscowość wypoczynkowa położona nad samym brzegiem Morza Bałtyckiego. Niewielka wioska, licząca około 400 stałych mieszkańców, roztacza się wśród drzew między Kołobrzegiem a Ustroniem Morskim. Malownicze krajobrazy, atrakcyjna infrastruktura turystyczna, a także czyste powietrze tworzą niepowtarzalny i udzielający się każdemu letnikowi wakacyjny klimat.

W blasku słońca

Największą atrakcją letniska jest piękna, szeroka i piaszczysta plaża, ciągnąca się na długość niespełna półtora kilometra. Latem strzeżone kąpielisko wypełnia się setkami plażowiczów, jednak każdy może znaleźć dla siebie dogodne, spokojne miejsce do odpoczynku, za sprawą wyjątkowo obszernego wybrzeża. Na plażę prowadzą trzy wyremontowane, betonowe ścieżki od ulic: Ku Morzu, Lotniczej i Sztormowej.

W pobliżu plaży atrakcyjnie rozwinęła się infrastruktura turystyczna, która jednak nie szpeci przyrodniczych walorów, jakie stwarza orzeźwiający i delikatnie falujący Bałtyk. Od obiektów gastronomicznych i domków letniskowych odgradza niewielki, aczkolwiek wyciszający i przynoszący odrobinę cienia las. Plaża jest doskonałym miejscem wypoczynkowym dla całej rodziny. Złocisty piasek będzie świetnym materiałem budowlanym do zamków i innych konstrukcji, natomiast powiew orzeźwiającego powietrza znad Skandynawii umożliwi kompleksową regenerację i odpoczynek od miejskiego gwaru, hałasu i zabiegania, choć zdarza się, że w szczytowych okresach sezonu bywa tu tłoczono.

Dla duszy i ciała

Pobyt w Sianożętach pozwoli nie tylko na naładowanie akumulatorów, ale także podreperowanie zdrowia. Czyste, świeże i orzeźwiające powietrze przepełnione jest dobroczynnym jodem. Mimo, iż jego zawartość w naszym organizmie jest bardzo niewielka, pełni niezwykle istotne funkcje, a jego brak uniemożliwiałby prawidłowe funkcjonowanie. Dzieciom i nastolatkom zapewnia prawidłowy rozwój intelektualny oraz fizyczny, zbawiennie wpływa na pracę tarczycy, a także działa uspokajająco, kontrolując temperaturę ciała.

Polecane obiekty w pobliżu plaży i kąpieliska w Sianożętach