Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Koszalin - oferta noclegu w Koszalinie i okolice

  • 1

Noclegi w Koszalinie

Turyści szukający w Koszalinie miejsca na nocleg i wypoczynek mają do wyboru dwie możliwości: zakwaterowanie w ścisłym centrum albo poza nim na koszalińskich obrzeżach. W centrum dominują przede wszystkim apartamenty. Znajdują się w pobliżu dworca PKP – wygodne rozwiązanie dla podróżujących koleją oraz w okolicy dwóch pięknych i rozległych koszalińskich parków miejskich Książąt Pomorskich i Tadeusza Kościuszki. Jednocześnie całkiem blisko nich biegną dwie drogi krajowe. Te ośrodki zaliczają się do najdroższych, im bardziej oddala się odległość od Starego Miasta, tym niższe są ceny. Poza ścisłym centrum można znaleźć nocleg m.in. w dzielnicy Chełmoniewo w kwaterach prywatnych i apartamentach. Na południu miasta w pobliżu Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej zlokalizowane są 3 obiekty hotelowe.

Informacje o Koszalinie

Ulokowany w 1266 r. na styku szlaków handlowych Koszalin to miasto o ciekawej, zabytkowej zabudowie i urokliwej przyrodzie. Leżący na Pomorzu Zachodnim ośrodek przecinają dwie ważne drogi (nr 6 i 11). Miasto położone jest w odległości ok. 11 km od Morza Bałtyckiego i ok. 7 od Jeziora Jamno. Powierzchnia miasta to prawie 100 km2, z czego niemal połowę stanowią tereny zielone. To sprawia, że należy ono do najczystszych w naszym kraju. Koszalin spodoba się turystom lubiącym miejsca łączące ciekawą historię, rozrywkowy charakter z bliskością lasów i parków. W sezonie letnim w kwadrans można stąd dostać się pociągiem na plażę w Mielnie.

Koszalin najbardziej zielonym miastem w Polsce

Zaletą miasta jest jego położenie i tereny zielone (lasy, parki, zieleńce), które zajmują ok. 40% jego powierzchni. Koszalin może pochwalić się 7 parkami spacerowymi, 34 zieleńcami i 2 rezerwatami przyrody. Północne granice aglomeracji sąsiadują z Jeziorem Jamno znanym z dobrych warunków do uprawiania sportów wodnych. Pośród tych licznych lasów, parków i rezerwatów wytyczone są malownicze trasy turystyczne. Można je pokonać pieszo lub rowerem. Ciekawą trasą biegnącą przez Koszalin jest Szlak Gotyku Ceglanego. Ta europejska trasa wiedzie przez 7 nadbałtyckich państw, ukazując piękno gotyckich kościołów, baszt, klasztorów i ratuszy. Najważniejszym koszalińskim zabytkiem jest jednak XIV-wieczna Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP. Ciekawymi zabytkami są gotycka kaplica św. Gertrudy (z XIV w., na pl. Gwiaździstym) oraz Domek Kata (ul. Grodzka 3) – jedna w najładniejszych kamieniczek miasta. Odwiedzając Koszalin nie można sobie odmówić przejażdżki zabytkową kolejką wąskotorową (działa tylko w trakcie sezonu). W Koszalinie odbywają się także ciekawe imprezy i festiwale - Letni Festiwal Kabaretów, Festiwal Organowy czy Hanza Jazz Festiwal przyciągają tłumy turystów. Warto udać się także na spacer Aleją Dębów. Znajduje się na niej 25 dębów posadzonych dla upamiętnienia mieszkańców pochodzenia niemieckiego, którzy żyli tutaj przed wojną.