Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Łazy - oferta noclegu w Łazach i okolice

  • 1

Wybór noclegów w Łazach

Miejscowość Łazy jest wybierana na nocleg szczególnie przez turystów z zamiłowaniem do uprawiania sportów wodnych (położenie nad morzem i dwoma jeziorami), a także przez wszystkich, którzy chcą odpocząć w niewielkim i spokojnym letnisku o bogatych walorach naturalnych (obszar chronionego krajobrazu). Przeważająca część obiektów noclegowych zlokalizowana jest wzdłuż jednej głównej ulicy (Mieleńska) oraz w obrębie jej rozwidlenia (ul. Leśna, Słoneczna). Pozostałe obiekty znajdują się w okolicy ul. Morskiej (najbliżej Jeziora Jamno), należą do nich przede wszystkim domki i kempingi, położone nawet 20 m od jeziora. Atutem niewielkiego letniska jest to, że nocleg w obiektach położonych najdalej od morza nie pozbawi nas możliwości plażowania (znajdują się one w odległości ok. 1,5 km od plaży, a drogę można pokonać w formie rekreacyjnego spaceru). Ceny noclegów wahają się pomiędzy 15 a 100 zł/doba i zależą od rodzaju obiektu (najdroższe-ośrodki wczasowe, najtańsze-kwatery prywatne, domki letniskowe). Najbliżej do plaży będzie z obiektów położonych przy ul. Wczasowej i Krótkiej (skąd zaledwie 12 km do Mielna i 32 km do Darłowa przez Dąbki).

Łazy – Zachodniopomorskie jeziora i Bałtyk

Nadmorskie letnisko Łazy mieści się w województwie zachodniopomorskim między jeziorami Jamno i Bukowo. Głównymi atutami miejscowości są szeroka i czysta plaża, taras widokowy, rozległe lasy sosnowe oraz sąsiedztwo jezior stworzonych do wędkowania i uprawiania sportów wodnych. Rezerwat przyrody Łazy to obszar ochronny unikatowej nadmorskiej roślinności. Łazy znajdują się w odległości 7 km od Unieścia, 10 od Mielna i 34 od Darłowa. Największe miasto w pobliżu to Koszalin (21 km).

Kameralne Łazy - dla plażowiczów, kajakarzy i wędkarzy

Piaszczysta i szeroka plaża w Łazach zapewnia swobodny dostęp do 100-metrowego kąpieliska. Wejścia znajdują się przy ul. Leśnej oraz Wczasowej. Otoczenie plaży przez wydmy i sosnowy las nadaje jej wyjątkowego klimatu i zapewnia malownicze widoki. Klimat Łazów sprzyja leczeniu chorób układu oddechowego. Atrakcje zapewnia także Jezioro Jamno stworzone do uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa. Znajdują się tam wypożyczalnie sprzętu wodnego. Wędkarze mogą pokusić się o złowienie szczupaka, leszcza czy węgorza. Po jeziorze odbywają się także rejsy statkiem. Na wschód od miejscowości Łazy znajduje się Jezioro Bukowo. Z powodu występowania w nim wielu gatunków ryb jest to ulubione miejsce wędkarzy. Powierzchnia 1748 ha zapewnia doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Na terenie ośrodka wypoczynkowego przy ul. Leśnej znajduje się aquapark z licznymi atrakcjami dla dzieci. Przez Łazy biegnie także międzynarodowy szlak turystyczny rozpoczynający się w Pleśnej. Jest to szlak czerwony o długości ok. 39 km. Obiektem sakralnym wartym zobaczenia jest kościół św. Michała Archanioła przy ul. Kościuszki. Jest to świątynia zaprojektowana przez Jerzego Struszkiewicza. Piękne witraże znajdujące się w kościele przedstawiają postać św. Michała Archanioła. Towarzyszy im wykonany z marmuru ołtarz główny. Na południowy wschód od miejscowości znajduje się rezerwat przyrody Łazy będący miejscem ochrony rzadkiej roślinności występującej na tych terenach. Rezerwat jest miejscem lęgowym orła bielika oraz mieszkaniem wielu rzadkich okazów ptaków, płazów i gadów. Łazy to także dobra baza wypadowa do okolicznych miejscowości: Mielna czy Unieścia. W Darłowie warto odwiedzić nadmorski gotycki Zamek Książąt Pomorskich będący jedynym tego typu obiektem w Polsce.

Ciekawe miejsca w okolicy