Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Chłopy - oferta noclegu w Chłopach i okolice

  • 1

Noclegi w Chłopach

Granice bazy noclegowej w miejscowości Chłopy, wyznacza na zachodzie ul. Leśna (2-kilometrowy odcinek prowadzi do Sarbinowa), a na wschodzie – ul. Kapitańska (którą od Mielenka dzielą 2 km). Biorąc po uwagę rozciągłość zabudowań wsi, nocleg można znaleźć na odcinku równym ok. 3-4 km, choć większość z nich zlokalizowana jest wzdłuż ul. Kapitańskiej (równoległej do pasa nadmorskiego). O typowo letniskowym charakterze wsi przemawia fakt, że 100 % obiektów noclegowych gwarantuje bliskość do morza. Kwatery wysunięte najdalej na południe (skrzyżowanie ul. Wiosennej i Bosmańskiej) oddalone są od pasa nadmorskiego o ok. 1 km, więc dotarcie na plażę dla nikogo nie będzie uciążliwe i czasochłonne. Spośród wszystkich noclegów, najliczniejszą grupę stanowią kwatery prywatne, lecz ich ceny mieszczą się pośrodku przedziału 30-100 zł. Najtańsze będą domki letniskowe, lecz tylko te oddalone nieco od plaży (200-400 m). Obiekty położone blisko morza, molo i przystani rybackiej, będą najdroższe, ponadto, w ich pobliżu można znaleźć mnóstwo smażalni, barów i kawiarni. W okolicach ul. Wichrowej warto poszukać noclegu w kilku obiektach, które do dziś zachowały swoją szachulcową konstrukcję (tego typu domy wpisane są do rejestru zabytków). Noclegi w Chłopach to właściwy wybór dla turystów pragnących odpocząć od gwarnych ulic i tłumów, a każdy kto chciałby spędzić czas w miejscu, które „nigdy nie śpi”, może wybrać się do oddalonego o 7 km na wschód Mielna. Chłopy znajdują się także 21 km od Ustronia Morskiego oraz 34 km od Kołobrzegu.

Chłopy – nadbałtyckie letnisko na Pomorzu Zachodnim

Jeszcze w XIII wieku istniała tu słowiańska osada, nazywająca się Borowo (od otaczających ją borów). Skarbem wioski są podziemne złoża wód solankowych, które można wykorzystać do kąpieli solankowych. Jednak ten skarb nie jest tak atrakcyjny dla turystów jak piaszczysta, niezatłoczona w sezonie plaża. Osada rozwija się turystycznie i przyciąga do siebie coraz to więcej osób. A gdzie ją znajdziemy? Kto pyta jak Danuta Rinn: „gdzie te chłopy?”, mówimy – Chłopy mieszczą się między Sarbinowem a Mielnem na Wybrzeżu Słowińskim.

Chłopy – wakacje na 16. Południku

Największą atrakcją tej miejscowości jest piaszczysta plaża ze 100-metrowym kąpieliskiem, która nawet „wystąpiła” w dwóch filmach: „Odzie do radości” i „Miłości na wybiegu”. Otoczona jest sosnowym lasem i pasem wydm. Ciekawy jest także układ wsi, składający się z kilku ulic, zachowujący wygląd tradycyjnej osady rybackiej z XIX-wiecznymi domami szachulcowymi, na których można podziwiać ludowe malowidła. Smakoszy morskich potraw przyciąga natomiast przystań, na której pojawiają się kutry ze świeżymi rybami, które można kupić wprost od rybaka. Osoby lubiące aktywne spędzanie wolnego czasu, mogą udać się na wycieczkę Nadmorskim Szlakiem Turystycznym o kolorze czerwonym, który przebiega z Pleśna przez Sarbinowo czy Mielno aż do Dąbek. Na jego trasie jest ciekawa atrakcja - duży, kamienny głaz, ważący ponad 5 ton jest oznaką miejsca, w którym przebiega 16. Południk. Można tu spokojnie usiąść i odpocząć przed dalszą drogą. Urlop w miejscowości urozmaicą nam tutejsze imprezy, takie jak Dzień Morza, Gra miejska Poznaj Chłopy czy Dożynki w pobliskim Mielnie, do którego warto zajrzeć, gdy będziemy chcieli odpocząć chwilę od plażowania w Chłopach. A w Mielnie możemy przejść się promenadą, zobaczyć Pomnik Lotników czy Jelenia, a także obejrzeć muszlę koncertową w nadmorskim parku.