Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy dębów Bolesław i Warcisław w Ustroniu Morskim

Dąb Bolesław i Warcisław w Ustroniu Morskim

Wakacje nad Bałtykiem to czas, który warto spożytkować w urozmaicony sposób. Ustronie Morskie jako cel podróży doskonale nam w tym pomoże. Ta malownicza miejscowość zapewnia mnóstwo rozrywek przy zachowaniu spokojnej atmosfery. Miejscowość opleciona jest również szlakami turystycznymi, na które możemy się wybrać pieszo, rowerem lub konno. W ten sposób dotrzemy także do pobliskich miejscowości i wsi. Jedną z polecanych miejscowości do odwiedzenia jest Bagicz, który leży zaledwie 3 kilometry od Ustronia.

Co ciekawego w Bagiczu?

Bagicz to niewielka nadmorska wieś. To tutaj bowiem znajdują się wybitne pomniki przyrody. Dąb Bolesław i Warcisław każdego roku przyciągają setki turystów. Nie każdy jednak wie, że dąb Bolesław jest najstarszym przedstawicielem gatunku w naszym kraju. Dąb Bolesław nazwany został na cześć Bolesława Chrobrego, zaś jego nieco młodszy brat Warcisław na cześć pochodzącego z rodu Gryfitów księcia Warcisława III.

Bolesław i Warcisław

To najstarszy dąb w Polsce i liczy on sobie około 817 lat! Jego wymiary to 32 metry wysokości i prawie 7 metrów w obwodzie.

Nieco młodszy jest Warcisław, bo liczy sobie około 650 lat, jednak jego rozmiary są zbliżone - 30 metrów wysokości i 6,18 metra w obwodzie.

Piknik pod dębami

Oba dęby stoją na trasie niebieskiego szlaku prowadzącego do wsi Bigacz. To często odwiedzana trasa, która jest doskonale opisana i oznakowana. Wspomniane dęby w roku 2000 zostały ochrzczone i poświęcone oraz zyskały tablice informacyjne zawierające ich dokładny opis, wraz z informacjami na temat całego ekosystemu, który je otacza. Wycieczka w kierunku tych dębów to niezapomniane chwile. Zorganizowano w tym miejscu także przestrzeń na piknik dla turystów.

Polecane obiekty w okolicy dębów Bolesław i Warcisław w Ustroniu Morskim