Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim

Skansen Chleba w Ustroniu Morskim

Turyści wybierający się na urlop do Ustronia Morskiego nie mogą narzekać na brak atrakcji. Jedną z nich jest Skansen Chleba zlokalizowany przy ulicy Kołobrzeskiej. Warto odwiedzić to miejsce, ponieważ niewiele takich punktów można znaleźć w polskich miejscowościach, a jest to naprawdę wyjątkowe miejsce.

Skansen Chleba

Budynek, w którym mieści się skansen jest wystylizowany na chatę pochodzącą z XIX wieku, na tle innych obiektów wyróżnia ją przede wszystkim strzecha pokryta trzciną. Wewnątrz obiektu znajduje się piec opalany drewnem, w którym wypiekany jest chleb. Dużą atrakcję stanowi fakt, że zwiedzający skansen mają możliwość samodzielnego wypieku chleba. Co ciekawe rola gościa nie kończy się na wsadzeniu chleba do pieca, bowiem jego zadaniem jest zmielenie mąki oraz wykonanie wszystkich czynności niezbędnych, by powstał chleb.

Podczas zwiedzania tego miejsca można sporo się dowiedzieć na temat sposobu wypiekania chleba – jak robiono to kiedyś, a także w jaki sposób odbywa się to dzisiaj. Dodatkowo zwiedzający mają możliwość wysłuchania prelekcji na temat młynarstwa i historii piekarstwa.

Atrakcje

Zwiedzając Skansen Chleba można poczuć się tak, jakby cofnęło się w czasie. Jest to możliwe, gdyż chleb jest wypiekany na miejscu, na oczach osób zwiedzających to miejsce. Co ważne każdy rodzaj chleba jest wypiekany według starych receptur, co jeszcze bardziej przybliża gości do dawnych czasów. Podawany jest tam między innymi chleb maślankowy, który nie jest robiony na bazie wody, lecz właśnie maślanki. Inne podawane w Skansenie rodzaje chleba to: razowy, słonecznikowy, sarmacki, a także chleb seniora.

Jedzenie

Poza możliwością skosztowania różnych rodzajów chleba, goście Skansenu mogą posilić się także innymi potrawami. W ofercie obiektu znajdują się różne dania, dominują wśród nich potrawy typowe dla kuchni staropolskiej. Fani tradycyjnej polskiej kuchni mogą zjeść żurek w chlebie, pajdę chleba ze smalcem, ręcznie robione pierogi czy golonkę pieczoną w kapuście. Rzeczone specjały można popić tradycyjnym kwasem chlebowym. W ofercie Skansenu Chleba znajdują się także słodkie przysmaki. Warto skosztować pysznych jagodzianek oraz ciasta drożdżowego. Na miejscu serwowana jest także kawa.

Polecane obiekty w pobliżu Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim