Ustronie Morskie

Ustronie Morskie

Położenie i historia Ustronia Morskiego

Ustronie Morskie jest miejscowością typowo letniskową w województwie zachodniopomorskim. Leży między Kołobrzegiem i Koszalinem nad Zatoką Pomorską na Wybrzeżu Słowińskim. Ustronie Morskie do końca XIX wieku było wsią rybacką. Na przestrzeni lat zaczęły tutaj powstawać sanatoria oraz kąpieliska. Dzięki temu miejscowość nabrała charakteru wypoczynkowo-turystycznego. Prawdziwy rozkwit Ustronia Morskiego rozpoczął się, kiedy wybudowana została trasa kolejowa Koszalin-Kołobrzeg. Na początku XX wieku wieś stała się miejscowością gminną. Ustronie włączone zostało do Polski w 1945 roku. Od tego czasu stale się rozwija. W ramach systemu obrony wybrzeża w latach pięćdziesiątych wybudowano tu stanowiska baterii artylerii nadbrzeżnej oraz inne zabezpieczenia. W czasach PRL powstały też wieże obserwacyjne Wojsk Ochrony Pogranicza. Obecnie wszystkie te obiekty są pod opieką Bazy Technicznej Marynarki Wojennej.

Obiekty rekreacyjne w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie to świetne miejsce na wakacje dla fanów aktywności fizycznej. Bardzo często są tutaj organizowane obozy sportowe. Można tu wynająć różnorodne obiekty sportowe takie jak boisko sportowe przy ulicy Wojska Polskiego. W Ustroniu Morskim mieści się też Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Znajduje się on w niewielkiej odległości od morza w otoczeniu terenów zielonych, gdzie również można uprawiać sport. Przy ośrodku znajduje się hotelik, co sprzyja organizacji różnych przedsięwzięć oraz aktywnemu wypoczynkowi. Natomiast w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym skorzystać można z basenu, gdzie na gości czekają zjeżdżalnie, sauny. Są tu także korty tenisowe, kręgielnia, siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci oraz boiska do gier zespołowych.

Atrakcje turystyczne Ustronia Morskiego

Skansen Chleba mieści się w budynku, który wygląda jak prawdziwa XIX-wieczna chata. Odwiedzający to miejsce turyści będą mogli skosztować prawdziwego chleba wypieczonego w starodawnym piecu opalanym drewnem. Miejsce to pełni również funkcję edukacyjną. Można tu wziąć udział w prelekcjach dotyczących historii piekarnictwa i młynarstwa. Western Park w Ustroniu Morskim to miejsce idealne na organizację wycieczek szkolnych czy rodzinne popołudnie. Zwiedzający miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu mogą dowiedzieć się wiele o Indianach oraz jak wyglądało życie osadników na tych terenach. Zobaczyć tutaj można namioty indiańskie czyli tipi, oryginalne stroje a także narzędzia, którymi posługiwano się na co dzień. Wziąć można udział w różnego rodzaju grach i zabawach oraz nauczyć się kowbojskiego tańca. Tutaj każdy może nauczyć się grać w golfa lub po prostu poprawić swoje umiejętności. Znajduje się tutaj dziewięciodołkowe pole golfowe, które umożliwia rozgrywanie turniejów. Jest to świetne miejsce dla osób, które jeszcze nie mają swojego sprzętu golfowego - można go wypożyczyć na miejscu. Można tutaj organizować różnorodne imprezy rekreacyjne i integracyjne. W Ustroniu Morskim znajduje się też pole do minigolfa. W Ustroniu Morskim znajduje się pole do gry w Paintball o powierzchni 8000 metrów kwadratowych. Jest to świetna atrakcja dla wielbicieli adrenaliny i mocniejszych wrażeń. Dla uczestników przygotowane zostało profesjonalne umundurowanie oraz sprzęt paintballowy. Można też wybierać spośród wielu wariantów scenariuszy gry. Park linowy Gibon znajduje się w sąsiedztwie plaży. Atrakcje zostały umieszczone na wysokości nawet trzynastu metrów nad ziemią. Wytyczonych zostało tutaj wiele tras o różnym stopniu trudności - poradzą sobie zarówno dorośli jak i dzieci bez względu na kondycję fizyczną. Na jedenastu trasach spotkać można wiele przeszkód. Pokonuje się je samodzielnie z zabezpieczeniem. Przy ulicy Bolesława Chrobrego w Ustroniu Morskim znajduje się wesołe miasteczko. Atrakcjami w nim dostępnymi zachwycą się zarówno dzieci jak i dorośli. Można udać się na przejażdżkę kolejką górską lub podziwiać piękne widoki z diabelskiego młyna. Różnorodne karuzele, zjeżdżalnie, trampoliny i strzelnice będą świetnym urozmaiceniem rodzinnego pobytu nad morzem. Dzięki punktowi gastronomicznemu można zjeść zapiekanki, frytki czy hot dogi. Jest też możliwość zakupienia lub wygrania upominków takich jak na przykład pluszowe misie. W Ustroniu Morskim utworzono XIX-wieczny piracki fort. Organizowane są tutaj gry i zabawy, które łączą rozrywkę z edukacją. Całość prowadzona jest przez instruktorów, którzy ubrani są w pirackie stroje. Można poczuć się tutaj jak w scenerii "Piratów z Karaibów".

Baza noclegowa Ustronia Morskiego

Jak na prawdziwie turystyczną miejscowość przystało, Ustronie Morskie oferuje swoim gościom wiele miejsc noclegowych. Turyści odwiedzający tę niewielką miejscowość bardzo chętnie wybierają na miejsce swojego pobytu domki letniskowe. W miejscowości można także znaleźć wiele obiektów zlokalizowanych nad samym brzegiem Bałtyku. Z pewnością goście takich miejsc noclegowych docenią bliskość morza. W Ustroniu Morskim znajdziemy także parę obiektów o wyższym standardzie, gdzie oprócz komfortowego noclegu można skorzystać ze strefy SPA czy basenu. W nadmorskiej miejscowości można także wynająć kwatery, a także rozbić namiot lub zamieszkać w przyczepie kempingowej.

Gdzie dobrze zjeść w Ustroniu Morskim?

Pomimo tego, że Ustronie Morskie jest miejscowością małą, to jest tutaj wiele miejsc, gdzie można zjeść naprawdę smaczny posiłek. Dobre jedzenie i niskie ceny przyciągają wielu gości. W Ustroniu Morskim znajdziemy także wiele miejsc, które w swoim menu oprócz najpopularniejszych dań rybnych serwują potrawy przyrządzone na grillu.

Jeśli planujesz spędzić tutaj kilka dni zapraszamy na stronę poświęconą noclegom W Ustroniu Morskim.

Mapa

Aktualności

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
Kołobrzeg, ul. Waryńskiego 8

Do 23 września można przesyłać prace na Konkurs Fotograficzny Moje Aktywne Wakacje, organizowany przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną w Kołobrzegu. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kołobrzeskiego. Celem konkursu jest propagowanie zdrowego trybu życia i rozwijanie pasji do fotografii. Rozstrzygnięcie nastąpi 1 października br., a wśród nagród znajdują się dyplomy i upominki. Regulamin konkursu można pobrać z podanej niżej strony.

Wstęp wolny

www.ustronie-morskie.pl/upload/file/Regulamin_konkursu_Moje_aktywne_Wakacje_PSSE_2017.docx

Kontakt: 94 353 01 86 / a.rodak@wsse.szczecin.pl

Alte Farm
Ustronie Morskie, Rusowo 57

Zapraszamy do niewielkiego Rusowa (8 km od Ustronia Morskiego) na Turniej Klubowy w golfa. Zostanie od rozegrany na terenie gospodarstwa agroturystycznego, które posiada 9-dołkowe pole PAR 34 i organizuje naukę gry w golfa. Miejmy nadzieję, że przepiękna pogoda utrzyma się także we wrześniu i pozwoli zawodnikom rywalizować i osiągać wspaniałe wyniki. Na terenie ośrodka, w obecnym sezonie wakacyjnym rozegrano już 3 turnieje. Zapraszamy do kibicowania lub do zgłaszania swojego uczestnictwa.

Parking: na posesji lub na ulicy

Kontakt: zgłoszenia: 608 350 900

Plac przy aquaparku Helios
Ustronie Morskie, ul. Polna 3

Polska komedia pt. Słaba płeć zostanie wyświetlona na dużym ekranie już 21 sierpnia w Ustroniu Morskim, w ramach letniej akcji Kino na leżakach. Wspólne oglądanie z pewnością przyniesie wiele frajdy z mistrzowskiej gry m. in. Piotra Adamczyka, Katarzyny Figury oraz Olgi Bołądź. Tegoroczne kino plenerowe cieszy się dużą popularnością, jest okazją do miłego spędzenia wieczoru i do zobaczenia ciekawych projekcji filmowych ostatnich lat w wielu nadmorskich miejscowościach i w Polsce centralnej.

Wstęp wolny

Parking: na ulicy

kinonalezakach.pl/line-up.html

 

 

 

prognoza pogody

dzisiaj
15 ℃
min. 8 ℃
maks. 15 ℃
brak opadów
rozproszone chmury
jutro
14 ℃
min. 7 ℃
maks. 15 ℃
brak opadów
rozproszone chmury
pojutrze
14 ℃
min. 11 ℃
maks. 14 ℃
opady 2.74 mm
lekki deszcz
2017-09-22
15 ℃
min. 10 ℃
maks. 15 ℃
brak opadów
lekki deszcz
noclegi w Ustroniu Morskim

noclegi w Ustroniu Morskim

Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!

Copyrights© PPHiU Meteor Sp. z o.o. 1995-2017