Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Wielbłądziego Garba w Krynicy Morskiej

Wielbłądzi Garb w Krynicy Morskiej

Krynica Morska to ciekawy nadmorski kurort. Miejscowość położona jest w północno-wschodniej Polsce, na Mierzei Wiślanej, która oddziela Zatokę Gdańską od Zalewu Wiślanego. Wakacje w Krynicy Morskiej na pewno będą należeć do udanych. W okolicy znaleźć można wiele atrakcji dla turystów oraz miejsca ciekawe przyrodniczo, jak chociażby Wielbłądzi Garb – czyli rekordowo wysoka wydma.

Położenie

Wielbłądzi Garb to tajemnicza nazwa, za którą kryje się najwyższa wydma w Europie. Znajduje się ona na wschód od Krynicy Morskiej. Wystarczy podróżować dalej drogą nr 501, a po niedługim czasie, po naszej prawej stronie pojawi się właśnie wspomniana wydma. W bezpośrednim sąsiedztwie wydmy przechodzi żółty szlak. Można nim dojść w to miejsce z centrum miejscowości, a na spacer trzeba poświęcić około 40 minut w jedną stronę. Dalej, około 100 metrowa ścieżka, prowadzi turystów na sam szczyt wydmy. Z góry, mimo dość gęstej szaty roślinnej i wielu drzew, widać całkiem duży obszar rozciągający się dokoła.

Najwyższa wydma w Europie

Na mapach turystycznych oraz w przewodnikach wydma ta występuje pod kilkoma nazwami. Najczęściej używaną jest Wielbłądzi Garb, ale czasem opisywana jest także jako Wielbłądzi Grzbiet lub Wielka Garbnica. Jest to najwyższa wydma stała w Europie. Jej wysokość wynosi 49,5 metra ponad poziomem morza. Jest to przy okazji także najwyższy punkt całej Mierzei Wiślanej.

Warto pamiętać, że praktycznie cała Mierzeja Wiślana jest jedną dużą wydmą – została zbudowana w wyniku działalności fal morskich, które nanosiły w to miejsce dużo materiału piaszczystego. Część materiału została tu także przyniesiona przez wiatr. Lokalne warunki pozwoliły na to, by piasek zatrzymał się w tym miejscu i zbudował mierzeję, oddzielającą wody zalewu od głównego zbiornika. Wielbłądzi Garb jest doskonałym punktem widokowym. Widać stąd zarówno Zatokę Gdańską, jak i Zalew Wiślany – jest to jedyne naturalne miejsce na całej Mierzei, gdzie jest to możliwe.

Polecane obiekty w okolicy Wielbłądziego Garba w Krynicy Morskiej