Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Sztutowo - oferta noclegu w Sztutowie i okolice

Noclegi w Sztutowie

Ponad 50% wszystkich obiektów noclegowych w Sztutowie to kwatery prywatne i pokoje gościnne, których najwięcej znajdziemy między ul. Zalewową, począwszy od Urzędu Gminy a ul. Szkolną. Na tych ulicach mieści się także większość dostępnych w miejscowości domków letniskowych. Na ul. Morskiej i Leśnej, tuż w pobliżu wydm, zlokalizowane są wille i ośrodki, jednak nocleg tam kosztuje nieco więcej niż średnia cena - 40 zł. Niedaleko Muzeum Stutthof zlokalizowany jest też hotel. Miejscowość mieści się przy drodze wojewódzkiej nr 501, w sezonie letnim działa tu także Żuławska Kolej Dojazdowa, kursująca między Sztutowem a Mikoszewem Ujściem Wisły, która zatrzymuje się w wiosce na dwóch przystankach.

Informacje o Sztutowie

Był tu Artur Schopenhauer i car Piotr Wielki, a lokalny mostek zagrał w „Czterech Pancernych”. Sztutowo to malowniczo położona na Mierzei Wiślanej miejscowość, gdzie można spotkać kormorany czy Czaplę Siwą i gdzie siedzibę ma Muzeum Stutthof upamiętniające tragiczne wojenne zdarzenia na tych terenach. Miasteczko rozwija się rolniczo i kwitnie rybołóstwo, w sezonie zaś przybywa tu wielu turystów. Sztutowo leży między Stegną (4,5 km) a Krynicą Morską (19 km), w odległości ok. 50 km od Gdańska.

Muzeum Stutthof i atrakcje Sztutowa

Gdy będziemy chcieli odpocząć od plażowania i kąpieli w Bałtyku, możemy zwiedzić miejscowość - zobaczymy tu most zwodzony, zwany też mostem Czterech Pancernych na pamiątkę tego, że właśnie w tym serialu pokazany był zabytek. Na ul. Muzealnej 6 znajduje się natomiast Muzeum Stutthof, które mieści się w dawnym nazistowskim obozie KL Stutthof, założonym we wrześniu 1939 roku i działającym najdłużej ze wszystkich obozów na terenie Polski. Wstęp do muzeum jest bezpłatny, a w sezonie udostępniane jest ono między godziną 8.00 a 18.00. W miejscowości obchodzona jest uroczyście rocznica wyzwolenia obozu. Wtedy też organizowany jest Bieg Pamięci Narodowej.