Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Latarni morskiej w Krynicy Morskiej

Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Krynica Morska to duża miejscowość nadmorska, leżąca w powiecie nowodworskim, w województwie pomorskim, jest znanym kurortem turystycznym. Posiada wiele do zaoferowania turystom, zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom. Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych tego miejsca, jest Latarnia Morska.

Obiekt ten podlega Urzędowi Morskiemu w Gdyni i znajduje się w nim stacja brzegowa polskiego wybrzeża. Latarnia ta jest zbudowana z betonowych bloków i ma kształt stożka, jej podstawa ma aż 6 metrów średnicy, zaś szczyt wierzy ma 4, 5 metra średnicy. Wysokość latarni to aż 27 metrów i jest ona najwyższym punktem na Mierzei Wiślanej. czyli na piaszczystym wale na południowo-wschodnim brzegu Zatoki Gdańskiej.

Historia

W miejscu obecnie stojącej latarni morskiej, stała wcześniej inna latarnia. Powstała ona w maju 1895 roku. Wybudował ją znany wtedy rzemieślnik Edward Stach. Cechą charakterystyczną tej latarni, był znajdujący się w niej aparat Fresnela, który miał bardzo charakterystyczny blask światła. Starą latarnię wyburzono w 1945 roku, zrobili to Niemcy, którzy uciekali przed Armią Czerwoną, a nową zbudowano w 1951 roku. W późniejszych latach, latarnia ta pełniła bardzo ważną funkcję, mianowicie była radiolatarnią, z której nadawano sygnał Morse'a.

Ciekawostki na temat latarni

Latarnia Morska w Krynicy Morskiej, jest obiektem bardzo efektownym. Turyści bardzo chętnie ją odwiedzają i z jej wierzy podziwiają przepiękna okolicę nadmorską. Wieża latarni jest całkiem pusta w środku, dlatego też jest bardzo ciekawa. Co istotne latarnia ta została zaprezentowana na polskim znaczku pocztowym wydanym do obiegu w 2006 roku. Taki znaczek pocztowy z latarnią w Krynicy Morskiej, jest gratką dla wszystkich kolekcjonerów. Latarnia praktycznie w całości jest pomalowana na czerwono, tak by było ją widać także przy złej pogodzie. Na górę latarni można wejść po 100 schodkach, które są bardzo strome i kręte, jednak po dotarciu na szczyt wierzy, widok z pewnością zachwyci każdą osobę.

Dla zwiedzających

Otwarcie latarni

  • Od 1 maja do 30 czerwca 10-18
  • Od 1 lipca do 31 sierpnia 9-19
  • Od 1 września do 30 10-18

Ceny biletów:

  • Normalny 6zł
  • Ulgowy – 4zł

Polecane obiekty w pobliżu Latarni morskiej w Krynicy Morskiej