Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Elbląg - oferta noclegu w Elblągu i okolice

Noclegi w Elblągu

Baza noclegowa Elbląga mieści się głównie w centralnej części miasta, ale obejmuje także tereny poza jego południowymi granicami – wzdłuż drogi ekspresowej S7 (na odcinku Elbląg-Ostróda) oraz na północy – w dzielnicy Kępa Północna (graniczącej niemalże z ujściem rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego). Większość hoteli (stanowiących ponad 30% wszystkich obiektów) znajdziemy w centralnej części najstarszej dzielnicy miasta (Stare Miasto – pomiędzy rzeką Elbląg a ul. Rycerską). Za nocleg w okolicy rynku zapłacimy najwięcej (do 180 zł/doba), lecz hotele przy ul. Mostowej czy Świętego Ducha (przecznice deptaku) dzieli zaledwie kilka kroków od Katedry Św. Mikołaja, Ścieżki Kościelnej oraz dawnego zespołu zamkowego. Noclegi wzdłuż krzyżujących się ulic Przymurze i Garbary sąsiadują z Bramą Targową oraz Centrum Sztuki EL. Ceny hoteli utrzymują podobną cenę na terenie graniczącej ze starówką dzielnicy Nowe Miasto (świetnie skomunikowana z innymi częściami, 5 linii tramwajowych i 12 linii autobusowych). Znajdziemy tu hotel w otoczeniu Parku Planty, a także wiele lokali gastronomicznych. Najtańsze noclegi czekają na turystów w okolicy ul. Generała Józefa Bema (ok. 1 km od dworca PKP) oraz w kwaterach przy ul. Łęczyckiej (cicha okolica w otoczeniu Bażantarni - zabytkowy park leśny).

Informacje o Elblągu

Jedno najstarszych z miast w Polsce położone w pobliżu Zalewu Wiślanego. Początki miasta sięgają czasów krzyżackich, kiedy to stało się ważnym ośrodkiem handlu nad Bałtykiem, jednym z miast Hanzy. Okres rozkwitu miasto przeżyło w XVI i XVII w. kiedy obok Gdańska i Torunia było największym miastem w Prusach Królewskich i jednym z najważniejszych miast Rzeczypospolitej. W tym czasie w mieście powstało wiele cennych budynków, które częściowo zniszczono w czasie II wojny światowej. Obecnie Elbląg to ośrodek przemysłu ciężkiego, meblowego i spożywczego, a także ośrodek turystyczny z zabytkowym XIX-wiecznym Kanałem Elbląskim. Elbląg leży przy drodze ekspresowej S7 oraz S22, w odległości 31 km od Malborka, 60 km od Gdańska oraz 100 km od Olsztyna.

Wakacje w dawnym mieście Hanzy

Kanał Elbląski to jeden z Siedmiu Cudów Polski, dlatego koniecznie należy się wybrać na wycieczkę po tym hydrologiczny zabytku techniki. Obiektem sakralnym o najdłuższej historii w Elblągu jest Wieża Katedry św. Mikołaja – jedna z najwyższych w Polsce (97 m). Na wieży jest punk widokowy czynny tylko w sezonie. W początkowej formie kościół powstał w XIII w., jednak zniszczony został przez pożar od burzy w roku 1777. W następnych latach odbudowano świątynie, jednak z powodu złej sytuacji finansowej miasta nie odwzorowano dokładnie budynku sprzed pożaru. Wewnątrz katedry znajduje się gotycka chrzcielnica z 1387 r., drewniane rzeźby apostołów oraz organy wyposażone w 53 głosy. Jedną z bardziej charakterystycznych budowli w Elblągu jest Brama Targowa, zwana również Wieżą Targową. Jej powstanie sięga XIV w., kiedy należała do murów obronnych miasta. Ówcześnie na jej najwyższym piętrze ulokowany jest taras widokowy na Stare Miasto. W północno-wschodniej części miasta znajduje się zabytkowy park leśny Bażantarnia, przez który przepływa Srebrny Potok. W parku znajduje się Pałac Augusta Abbega, założyciela parku i budowniczego pałacu. Ciekawostką jest, że na terenie Bażantarni znajduje się wyciąg narciarski na Górze Chrobrego (wys. 93 m n.p.m.). Elbląskie Święto Chleba zaliczane jest do największych jarmarków Polski Północnej. Poza regionalnymi produktami można nabyć wytwory sztuki ludowej i rękodzieło. Odbywają się także pokazy dawnych rzemiosł, koncerty folklorystyczne i inne ciekawe atrakcje. Pobytem w Elblągu zachwyceni będą miłośnicy sportów, ponieważ można tu uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo, bieganie, turystykę pieszą, rowerową, paintball, wspinaczkę ściankową i inne. Interesującą propozycją jest Ogólnopolski Cross Kajakowy i regaty rodzinne „Dwa Mosty”. W ramach cyklicznych imprez odbywają się tutaj Letnie Ogrody Polityki, Elbląskie Noce Teatru i Poezji, Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa oraz zlot miłośników motoryzacji. Corocznie organizowany jest również Elbląg 3run Gathering.