Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Mikoszewo - oferta noclegu w Mikoszewie i okolice

  • 1

Oferty noclegowe w Mikoszewie

Malownicze Mikoszewo to dobry pomysł na wakacyjny nocleg nad morzem. W miejscowości najwięcej jest ośrodków wypoczynkowych oraz kwater prywatnych. Ośrodki znajdziemy przy ul. Leśnej, wzdłuż Gdańskiej i Piaskowej. Na dwóch ostatnich ulicach oraz na Długiej możemy wyszukać miejsce w kwaterze prywatnej. W wiosce są także domki letniskowe, dla osób, które stawiają wygodę i prywatność na pierwszym planie - umiejscowione również wzdłuż Gdańskiej, Długiej i Leśnej. W okolicy są także dostępne pokoje gościnne i pensjonaty, nie znajdziemy natomiast drogich hoteli czy apartamentów, poza jednym obiektem, proponującym dodatkowo usługi SPA i masaże. Średnia cena noclegu w Mikoszewie wynosi ok. 35 zł/doba. Przez wioskę przebiega droga nr 501, aby się dostać od strony Wyspy Sobieszewskiej, należy przeprawić się promem (przeprawa płatna) lub objechać mostami w Kieżmakru i Żuławkach. Można także dojechać autobusem z Gdańska i Krynicy Morskiej.

Mikoszewo – Mierzeja Wiślana

Podobno tutaj bogaty szlachcic Niklas gościł u siebie wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego. Wyprawił przyjęcie na jego cześć, a gości posadził na beczkach pełnych złota. Od tego wydarzenia wzięła się dawna nazwa miejscowości – Nickelswalde - dzisiaj znane jako Mikoszewo. To malownicza wioska nad Bałtykiem na Żuławach Wiślanych – obszarze Mierzei Wiślanej. Obok dostępu do plaży Mikoszewo posiada duże walory przyrodnicze – tuż obok rozciąga się rezerwat Mewia Łacha – siedlisko rzadkich ptaków wodnych i jedyne miejsce w Polsce miejscem, gdzie stale występują foki. Mikoszewo leży przy trasie nr 501, w pobliżu Stegny (10 km), Krynicy Morskiej (33 km) i Gdańska (37 km).

Mikoszewo – wypoczynek z fokami nad Bałtykiem

W Mikoszewie znajduje się końcowa stacja Żuławskiej Kolei Dojazdowej, którą dojedziemy do Sztutowa - tu możemy przy okazji zwiedzić Muzeum Stutthof – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny oraz most zwodzony na Wiśle Królewieckiej. W samym Mikoszewie największą atrakcją jest plaża, niezatłoczona w sezonie tak jak w pozostałych miejscowościach wybrzeża. Ciekawy jest kursujący prom śródlądowy między wioską a Świbnem – połączenie wyspy ze stałym lądem. Koło przeprawy promowej jest przystań rybacka, przy której cumują łodzie. Z zabytkowych budowli warto zobaczyć dom podcieniowy z XIX w. – przykład budowli żuławskiej, a także dzwonnicę na kościele parafialnym, wybudowaną pod koniec wieku XIX. Godny uwagi jest również rezerwat Mewia Łacha, chroniący rybitwy czubate, a także bobry i wygrzewające się na piasku szare i pospolite foki. Na plaży Mikoszewa warto zabawić się w poszukiwaczy skarbów – tutaj bowiem znajdują się największe ilości bursztynu, występującego przez cały rok, a nie tylko sezonowo, jak w pobliskim Jantarze. W okolicy wioski można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, takich jak: Święto Rybaka, Mistrzostwach Świata w Poławianiu Bursztynu czy Międzynarodowym Festiwalu Organowym.