Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Port i przystań rybacka w Krynicy Morskiej

Noclegi w pobliżu Portu i przystani rybackiej w Krynicy Morskiej

Port i przystań rybacka w Krynicy Morskiej

Port w Krynicy Morskiej leży nad Zalewem Wiślanym i wchodzi w skład Mierzei Wiślanej. Składa się on z dwóch przystani: jachtowo-pasażerskiej oraz rybackiej. Jest bazą zarówno dla żeglarskiej floty, jak i białej floty. Maksymalna głębokość to około 2 m. Ruchem kieruje Bosmanat Portu, a jego siedziba znajduje się przy ulicy Górników 2. Granice portu ustalono w 1957 roku. Wówczas nie była to Krynica, a Łysica. Z kolei infrastrukturą zajmuje się Urząd Morski w Gdyni.

Przystań jachtowo-pasażerska

Przystań jachtowo-pasażerska znajduje się we wschodniej części portu. Dzieli ją tak zwany pirs pasażerski. Przypływają tu jednostki pasażerskie z białej floty, a także pchacze oraz kontrolery. Na wschód od pirsu mieszczą się trzy baseny, których spora część jest przeznaczona dla JachtKlubu Krynica Morska oraz różnych profesjonalnych jednostek. Cumuje tu również policyjna motorówka. Dużo miejsc przeznaczono także dla jachtów cumujących tu gościnnie. Warto wiedzieć, że do przystani tej należy przypływać ze strony stawy Elbląg. Specjalny tor wodny ma głębokość 2 m i długość ponad 1, 5 km.

Oprócz tego w przystani tej znajduje się również stary, nieczynny już port jachtowy. Szczególnie warto skorzystać z bogatej oferty rejsów wycieczkowych. Dostępne są zarówno krótkie trasy, jak i dłuższe. Doskonałym pomysłem jest również wybranie się z całą rodziną lub przyjaciółmi na jachty. Może okazać się to niezapomnianą przygodą, którą będzie się jeszcze chciało powtórzyć.

Przystań rybacka

Zachodni basen to przystań rybacka, która znajduje się około pół kilometra od przystani jachtowo-pasażerskiej. Przystanie te rozdziela słynna Mielizna Krynicka. Z przystani tej mogą korzystać przede wszystkim rybacy, ale również i jachty. Jest to prostokątny portowy basen, który nie posiada falochronów, a jego nabrzeża wykonane są z betonu i mają długość po około 100 metrów. Do tego basenu podchodzi się od strony pławy TOL przez tor wodny, którego głębokość to 1, 5 m, a długość około 1 km. Warto wiedzieć, że tutejsze rybackie statki na burcie mają oznaczenie KRM. Rybacy zazwyczaj pozwalają zwiedzać tę przystań, ponieważ ruch jest tu znacznie mniejszy niż dawniej.

Polecane obiekty w pobliżu Portu i przystani rybackiej w Krynicy Morskiej