Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Piotra Apostoła i Św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej

Kościół Św. Piotra Apostoła i Św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej

W Krynicy Morskiej, można bardzo przyjemnie spędzić urlop. To urocze miejsce nad samym Bałtykiem, gdzie nie brakuje atrakcji turystycznych i ciekawych zabytków. Jednym z obowiązkowych punktów w czasie zwiedzania Krynicy Morskiej, jest Kościół św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z Asyżu. To znany w całym mieście obiekt sakralny, majestatyczny, ogromny i bardzo piękny, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Należy on do diecezji elbląskiej i leży na ulicy Teleexpresu. Jest kościołem rzymskokatolickim.

Historia kościoła

Kościół św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z Asyżu początkowo był zaledwie Kaplicą, która należała do Zgromadzenia Sióstr Świętej Katarzyny i Męczennicy, potocznie zwanych katarzynkami. Pierwsze plany budowy powstały w 19398 roku a uroczyste poświęcenie kościoła przez biskupa Maksymiliana Kallera w 1939 roku. W czasie święcenia, kościół ten uzyskał wezwanie Matki Bożej Gwiazdy Morza. W czasie II wojny światowej, kościół został nieco zniszczony, dlatego zaraz po jej zakończeniu został on wyremontowany i ponownie poświęcony. Od tego czasu kościół ten stał się kościołem o funkcji filialnej parafii w Tolkmicku, bo wyświęcił go ksiądz z tej parafii. Bardzo ważnym momentem dla tego kościoła, stało się przejęcie go przez ojców Kapucynów, a stało się to w 1957 roku. W późniejszych latach kościół został połączony z domem zakonnym Kapucynów. Zaś w 1974 roku, Józef Drzazga - biskup warmiński, utworzył w tym miejscu samodzielnie działającą parafię pod wezwaniem Świętego Piotra Apostoła i Świętego Franciszka z Asyżu.

Ciekawostki

Obecnie kościół jest prowadzony przez czterech Braci Kapucynów. Kościół jest ważnym miejscem dla mieszkańców, którzy chętnie spotykają się w nim na mszach świętych i nie tylko. Kościół jest pięknym okazem architektury minionego wieku, wiele w nim jest zdobień i pięknych ornamentów. Ma wysokie sklepienie i niesamowite rzeźby przedstawiające świętych na ścianach.

Msze Święte

Kościół jest otwarty dla zwiedzających i mieszkańców od rana do wieczora, siedem dni w tygodniu.

Niedziele i święta

  • godz. 7:00 (czerwiec-wrzesień)
  • 9:00, 10:30, 17:00 (wrzesień-kwiecień)
  • 19:00 (maj-sierpień), 20:30 (lipiec-sierpień)

Dni powszednie

  • godz. 7:00, 17:00 (wrzesień-kwiecień)
  • 19:00 (maj-sierpień)

 

Strona www parafii: http://www.krynica.kapucyni.eu/

 

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Piotra Apostoła i Św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej