Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Pomnika Pierwszych Osadników w Krynicy Morskiej

Pomnik Pierwszych Osadników w Krynicy Morskiej

Jedną z najpiękniejszych miejscowości położonych nad Morzem Bałtyckim, jest Krynica Morska. Liczne zabytki i atrakcje turystyczne tego miejsca sprawiają, że jest to uznane letnisko. Wśród wielu ciekawych zabytków, które można w tym mieście znaleźć, jest Pomnik Pierwszych Osadników. Znajduje się on między ulicami Gdańską i Turystyczną, w samym centrum Krynicy Morskiej. Stoi na wprost posterunku policji, na niewielkim skwerze, dzięki temu jest pod stałą obserwacją policji i nie grozi mu żadna dewastacja.

Historia pomnika

Pomnik pierwszych osadników, został postawiony w 2010 roku, 21 maja. Odbyła się wtedy wielka uroczystość miejska, na której pokrótce przedstawiono cel powstania tego pomnika. Pomnik ten jest ważny dla całej społeczności Krynicy Morskiej, gdyż ma on przypominać mieszkańcom o ich bogatej i ciekawej historii, o ludziach, dzięki którym to miasto powstało po II wojnie światowej.

Pomnik powstał dzięki usilnym staraniom członków Stowarzyszenia Miłośników Krynicy Morskiej. Pieniądze na stworzenie tego pomnika, uzbierano podczas licznych imprez plenerowych, na których bawili się mieszkańcy i turyści zaglądający w te strony.

Charakterystyka pomnika

Pomnik Pierwszych Osadników przedstawia rybaka, który ciągnie za sobą dużą sieć wypełnioną w całości rybami. Postać rybaka przedstawiona jest w jego naturalnej postaci i ma normalne rozmiary człowieka. Jest bardzo dobrze odwzorcowany, uwydatnia uczucia na twarzy rybaka i jego zmęczone po połowie ciało. Pomnik jest odlany z wysokiej jakości brązu, dzięki temu jest on odporny na różne warunki atmosferyczne, na silny wiatr, mróz, palące słońce czy deszcze. Stworzył go gdański plastyk, który jest znanym w okolicy artystą - Stanisław Milewski. Na podstawie tego pomnika umieszczono tabliczkę, ze szczególnym napisem, który bardzo wiele mówi o historii mieszkańców, a mianowicie "To nie sztorm na morzu Ale wiatr historii Rzucił nas w te strony".

Pomnik można obejrzeć o każdej porze dnia i godziny, stale jest do dyspozycji mieszkańców i turystów. Nie pobiera się opłat za jego oglądanie.

Polecane obiekty w pobliżu Pomnika Pierwszych Osadników w Krynicy Morskiej