Aktywne kryteria wyszukiwania
Kąty Rybackie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kąty Rybackie - oferta noclegu w Kątach Rybackich i okolice

Nocleg w Kątach Rybackich

Nocleg w Kątach Rybackich to najlepsza propozycja dla tych, którzy szukają spokojnej miejscowości nad Bałtykiem. Najłatwiej będzie nam zatrzymać się w kwaterze prywatnej, które mieszczą się na całej powierzchni wioski – od ul. Brzozowej po Portową. Dużo miejsc noclegowych jest także w ośrodkach wypoczynkowych, znajdujących się przede wszystkim we wschodniej części miejscowości przy ul. Piaskowej, niedaleko drogi, prowadzącej do zejścia na plażę. Szukający ciszy i spokoju, znajdą je nieco dalej od centrum miejscowości, w ośrodku wypoczynkowym przy ul. Rybackiej blisko miejscowości Skowronki, zaś osoby, które chcą mieszkać tuż przy plaży, powinny wybrać pensjonat przy ul. Plażowej. Drogą, ale luksusową opcją jest zamieszkanie w jedynym hotelu w Kątach Rybackich, w dodatku jedynym czterogwiazdkowym hotelu na całej Mierzei Wiślanej – jest tu basen, sauna i oferta zabiegów SPA.

Kąty Rybackie – Mierzeja Wiślana

Największy w Europie rezerwat kormorana czarnego, a także szerokie i piaszczyste plaże to charakterystyczne znaki Kątów Rybackich położonych na Mierzei Wiślanej. Zarówno historycznie, jak i współcześnie, jest to miasteczko rybackie, na terenie którego znajduje się port morski oraz dwie przystanie. Dla uczczenia tradycji związanych z rybołówstwem przy porcie znajduje się betonowy pomnik rybaka o wysokości 2 m. Przez Kąty Rybackie przebiega droga wojewódzka nr 501. Miejscowość leży w pobliżu Krynicy Morskiej (15 km) i Gdańska (55 km).

Księżycowy krajobraz Kątów Rybackich

W Kątach Rybackich w 1957 r. został założony rezerwat kormoranów i czapli siwej, który zajmuje obszar 11 ha. To tereny porośnięte starodrzewem sosnowym. Kormorany pozostawiają po sobie krajobraz prawie księżycowy – drzewa zostają wypalone przez ich białe odchody, a ptaki rozprzestrzeniają się coraz to dalej w poszukiwaniu lepszych warunków bytowych. W miejscowości warto także udać się do Muzeum Zalewu Wiślanego – najmłodszego oddziału gdańskiego Narodowego Muzeum Morskiego. Zobaczymy w nim eksponaty dokumentujące historię szkutnictwa i rybołówstwa, w tym tradycyjnego łodzie z tego terenu. Muzeum znajduje się nieopodal przystani, skąd można udać się na rejs statkiem wycieczkowym. Warto również obejrzeć zabytkowy kościół św. Marka czy Ławeczkę Rybacką, umieszczoną w pobliżu portu rybackiego. W czasie wakacji w wiosce możemy także wziąć udział w Dniach Rybaka, Kiteweekendzie czy koncertach na plaży.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.