Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Jantar - oferta noclegu w Jantarze i okolice

Jantar, czyli nocleg w bursztynowej osadzie

Jantar, jako jedna z miejscowości wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim, jest chętnie wybierana przez turystów w trakcie sezonu urlopowego. Prywatne kwatery i pokoje to miejsca, które najłatwiej znajdziemy w Jantarze - stanowią prawie połowę całej oferty noclegowej miejscowości i są jedną z najtańszych opcji (oprócz dwóch pól namiotowych, ulokowanych w okolicy ul. Rybackiej). Średni koszt noclegu wynosi ok. 40 zł. Jadąc od strony osady Jantar-Leśniczówka, pomiędzy dwoma głównymi ulicami - Gdańską i wspomnianą już Rybacką, znajdziemy najwięcej miejsc zakwaterowania. Pojedyncze obiekty mieszczą się w okolicy ul. Brzozowej - chcąc oddalić się od centrum, wybierzmy więc jedną z kilku stojących tam kwater. Dla osób szukających noclegu blisko plaży dogodną lokalizacją będą ośrodki wczasowe leżące w odległości niecałych 100 i 400 m. Pozostałe ośrodki znajdziemy po zachodniej stronie miejscowości, na ul. Bursztynowej i Rybackiej. W sezonie (na czas letnich wakacji szkolnych) turystów z pewnością zainteresuje możliwość poruszania się po Jantarze i okolicy zabytkową trasą kolejki wąskotorowej, dzięki której zobaczymy największe lokalne atrakcje. Do miejscowości dostaniemy się też Żuławską Koleją Dojazdową, która kursuje codziennie w lecie. W tej okolicy działają też dobrze busy między Krynicą Morską a Gdańskiem.

Informacje o Jantarze

Przedsionek Bałtyku o bogatej, bo wywodzącej się z XIII wieku historii, i o pięknej nazwie wywodzącej się z języka litewskiego. Jantar, co w tym języku znaczy bursztyn, to urokliwa osada rybacka i popularna miejscowość turystyczna. Bursztyn to także jeden z symboli letniska. To z jego powodu raz do roku ciągną tu nieprzebrane rzesze turystów z całego świata - od 1999 roku w Jantarze odbywają się Mistrzostwa Świata w poławianiu bursztynu. Miejscowość leży na pograniczu Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej – ta druga według portalu The World Geography, zajmuje piąte miejsce wśród najpiękniejszych geograficznie miejsc na świecie. Jantar leży przy drodze nr 501 między Mikoszewem (4 km) a Stegną (5 km) w odległości 40 km od Gdańska i 29 km od Krynicy Morskiej.

Perełki Jantaru - złoto Bałtyku i żuławskie tradycje

Na plaży Bursztynowego Szlaku, znanego już za czasów Cesarstwa Rzymskiego, zwłaszcza po sztormie, znajdziemy piękne okazy bałtyckiego złota. Spacery brzegiem morza i wdychanie drogocennego jodu, zmieszanego z olejkami eterycznymi sosnowych lasów to nie jedyne atrakcje Jantaru. Wspomniana już kolejka wąskotorowa zabierze nas do Komnaty Bursztynowej, indiańskiej wioski i miejsca, gdzie poznany tradycyjny strój żuławski. Rodziny powinny się zatrzymać w Wiosce Indiańskiej i Centrum Rodzinnej Rekreacji z mini zoo czy ptaszarnią. Wyjątkowym miejscem jest też Park Rozrywki w Jantarze, w całości zbudowany z materiałów recyklingowych, z salą entomologiczną, w której obejrzymy owady z różnych stron świata. Oprócz najbardziej znanej imprezy, czyli Mistrzostw Świata w poławianiu bursztynu, odbywają się tutaj także rajdy konne i Turnieje Piłki Nożnej Plażowej o Bursztynowy Puchar.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Jantarze

 • Gdzie w Jantarze znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Jantarze ma pole namiotowe "Pole Namiotowe Cichy Zakątek". Przenocujesz tam już za jedyne 15 złotych.
 • Który nocleg w Jantarze znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Jantaru znajduje się pole namiotowe "Pole Namiotowe U Jurka".
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Jantarze?

  Jantar to miasto w którym znajdziesz około 141 noclegów.
 • Który hotel w Jantarze ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Jantarze oferuje ośrodek wypoczynkowy "Ośrodek Wczasowy Jantar". Umożliwia zakwaterowanie 400 osób.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Jantarze?

  Jantar - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Przystań rybacka w Stegnie" czy "Wystawa kinder niespodzianek w Stegnie". Warto również polecić "Kolej Wąskotorowa w Jantarze" i "Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze"
 • Która oferta w Jantarze ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się ośrodek wypoczynkowy "Dom Wypoczynkowy Astra-Jantar".