Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Port morski Kołobrzeg

Noclegi w pobliżu portu morskiego w Kołobrzegu

Port morski Kołobrzeg

Kołobrzeg jest największym polskim uzdrowiskiem nadmorskim. Tutejszy gród i port miał bardzo duże znaczenie już w VIII wieku. Już w średniowieczu miasto odgrywało ważną rolę handlową. Rozwój miasta był możliwy miedzy innymi, dzięki istnieniu dogodnego portu u ujścia rzeki Parsęty. Dzisiaj należy on do większych nadmorskich ośrodków przemysłowych. Jest tutaj port handlowy i rybacki.

Historia

O ogromnym znaczeniu portu w Kołobrzegu świadczą dokumenty historyczne, które potwierdzają, że tutejszy port był najważniejszym w państwie Piastów. Odgrywał on szczególną rolę podczas kontaków ze Skandynawią. Dowodem na znaczenie Kołobrzegu jest fakt, że Bolesław Chrobry w roku 1000 ustanowił to miasto stolicą biskupią dla całego obszaru Pomorza.

Obecnie port w Kołobrzegu składa się z 3 części - portu rybackiego, przystani żeglugi i portu Marynarki Wojennej. Otoczony jest przez dwa falochrony - wschodni o długości 308 m oraz zachodni mający 205 m długości. Kołobrzeski port ma 5 basenów portowych: rybacki, jachtowy, romontowy, łodziowy i łodziowy przy bosmanacie portu.

Lokalizacja i atrakcje portu

Do portu można dotrzeć, spacerując plażą. Jest to miejsce warte odwiedzenia i z pewnością zainteresuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Warto przejść po falochronie i obejrzeć zachód słońca, zjeść pyszną rybę ze smażalni albo chrupiącego gofra. Można również wypłynąć w rejs statkiem wycieczkowym. Z kołobrzeskiego portu wypływają regularne rejsy turystyczne na wyspę Bornholm. Jest to fantastyczna wycieczka, godna polecenia wszystkim. Dzieci zachwyci zapewne widok pirackiego statku albo okrętu wikingów.

Wzdłuż całego portu jest mnóstwo sklepików, kramików, smażalni, lodziarni i wszędzie słychać muzykę. Mnóstwo pamiątek, bibelotów i drobiazgów związanych z morzem to już tradycja takich miejsc. Można jednak oddalić się nieco i zwiedzić spokojny port rybacki,  zobaczyć, jak kutry rybackie wypływają na połowy ryb oraz jak wygląda ciężka praca rybaka. Port w Kołobrzegu najlepiej zwiedzać wieczorem, wtedy jest tu najbardziej klimatycznie i nie ma takich tłumów jak za dnia. Wieczorami wszystkie knajpki, tawerny i restauracje zapełniają się turystami, którzy po dniu pełnym wrażeń szukają odpoczynku.

Obowiązkowa wizyta w kołobrzeskim porcie

Kołobrzeski port to obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Poza latarnią jest największą atrakcją w mieście. Niezależnie od pory roku jaką wybierzemy na zwiedzanie czy odpoczynek, tutaj zawsze jest pięknie. Jeśli wierzyć słowom starej żołnierskiej piosenki to jednak „wszystkie barwy lipca, znajdziesz w Kołobrzegu” i coś w tym jest bo właśnie miesiące letnie to okres zwiększonego ruchu turystycznego. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.zpm.portkolobrzeg.pl/.

Polecane obiekty w pobliżu portu morskiego w Kołobrzegu