Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Zabytkowego budynku szkoły muzycznej w Kołobrzegu

Zabytkowy bydynek szkoły muzycznej w Kołobrzegu

Kołobrzeg to położone w północno - zachodniej Polsce miasto, często i chętnie odwiedzane przez turystów. Posiada wiele ciekawych atrakcji turystycznych, które przyciągają odwiedzających z bliższych i dalszych rejonów Polski i zagranicy. W Kołobrzegu znajduje się wiele zabytków architektonicznych, a jednym z dawnych budynków o ciekawej historii jest budynek łaźni miejskiej, w którym obecnie mieści się Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia imienia Jana Frankowskiego.

Zabytkowy budynek szkoły

Pierwotnie, budynek Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu, jeszcze przed rozpoczęciem się II wojny światowej pełnił funkcję wyłącznie łaźni miejskiej (cieszącej się sporą popularnością wśród mieszkańców) i taka rola była mu przypisana przez cały czas jego istnienia aż do lat 70. XX w. Został on wybudowany w kształcie barbakanu na początku XX wieku.

Dawna łaźnia

Obiekt dzisiejszej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Frankowskiego, a dawnej łaźni miejskiej urzeka swoją formą i kształtem. Barbakan jest średniowieczną budowlą o charakterze ściśle obronnym. Budynek jest częściowo wysunięty przed mury obronne i połączony z bramą miejską. Zlokalizowany przy ul. Jana Frankowskiego 1 nie jest obiektem stary, lecz na taki został ustylizowany i to jest w nim najbardziej urzekające. Mimo iż sama łaźnia przestała funkcjonować, to jednak pozostała po niej infrastruktura została zaadaptowana w roku 1991 na cel bardziej odpowiadający współczesnym realiom i oczekiwaniom. O dawnej łaźni miejskiej i jej historii wiadomo niewiele, ale warto ją odwiedzić. To jedna z pereł architektoniczno-historycznych tego regionu.

Polecane obiekty w pobliżu Zabytkowego budynku szkoły muzycznej w Kołobrzegu