Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Rezerwatu Przyrody Dolina Chłapowska

Rezerwat Przyrody Dolina Chłapowska

Nadmorskie miejscowości zapewniają nam ogromny wybór charakteru i atmosfery, która w nich panuje. Chłapowo jest jednym z mniejszych kurortów, który stawia na wypoczynek, pod znakiem spokoju i ciekawych atrakcji. Wśród nich wyróżnić trzeba przede wszystkim te naturalne uwarunkowania, które sprawiają, że jest w nim coś magicznego. Z tego powodu Chłapowo zyskuje coraz większe uznanie wśród podróżnych.

Zielona przestrzeń

Rezerwat Przyrody Dolina Chłapowska, znany też pod nazwą Wąwóz Chłapowski, to wyjątkowe miejsce na mapie wybrzeża Bałtyku. Znaleźć tu można chwile wytchnienia od codziennego zgiełku, w otoczeniu cudownej natury. Zieleń nie jest jednak jedynym atutem tego miejsca, żyje tu bowiem także wiele gatunków zwierząt. Wąwóz Chłapowski powstał w skutek erozji gleby, przez wody spływające do Bałtyku z Wysoczyzny.

Rezerwat otwarty został w 2000 roku i zajmuje powierzchnię niemal 25 ha. Spacerując wąwozem mamy niepowtarzalną okazję obserwowania kwitnącego żarnowca, który porasta jego zbocza. Okres maja – czerwca szczególnie skłania więc do podróży w to miejsce. Nie można zapomnieć także o niesamowitym widoku, który rozciąga się na Bałtyk. Tak wyjątkowy krajobraz w połączeniu z tutejszą fauną i flora sprawia, że trudno będzie nam znaleźć bardziej ciekawe i przyjemne miejsce na północy Polski.

Jak trafić do rezerwatu

Główne wejście do wąwozu znajduje się w centrum Chłapowa, co jest raczej niespotykanym zjawiskiem. Na całej jego długości wytyczone są ścieżki turystyczne, które przemierzać możemy pieszo lub na rowerze. Chwile odpoczynku zapewniają nam rozmieszczone wzdłuż alejek ławeczki. Dla zwiedzających dostępne jest również miejsce na rozpalenie ogniska. Trasa wąwozu prowadzi aż do piaszczystej plaży. Niegdyś jego długość sięgała 8, do nawet 16 kilometrów i łączyła ze sobą Władysławowo z Jastrzębią Górą.

Dziś w wyniku abrazji cześć terenów zniknęła, a w zamian odsłonięte zostały wysokie klify, uwidoczniające układ warstw gleby. Urwisko przekracza 40 metrów wysokości, co samo w sobie jest ciekawym i niezwykle pięknym zjawiskiem. Będąc w okolicy, z pewnością warto tu zajrzeć, w celu zapoznania się z tak malowniczym krajobrazem, niesamowitą roślinnością i charakterystyczną historią tego miejsca.

Polecane obiekty w pobliżu Rezerwatu Przyrody Dolina Chłapowska