Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Krokowa - oferta noclegu w Krokowej i okolice

Nocleg w Krokowej

W Krokowej na turystów czeka duży wybór miejsc noclegowych. Największą noclegową atrakcją Krokowej jest zabytkowy zamek na ul. Zamkowej, w którym mieści się elegancki hotel, a ceny za noc rozpoczynają się od 190 zł./doba Oprócz tego w samej miejscowości zlokalizowanych jest kilka kwater prywatnych i apartament – dogodne opcje dla tych, którzy chcą zwiedzić miejscowość i okoliczne rezerwaty. Więcej ofert znajdziemy w pobliskich miejscowościach – w Sławoszynie kwatery prywatne, obok także domki letniskowe (bliżej Sulicic i Lisewa), których więcej napotkamy przy brzegu Jeziora Żarnowieckiego – w Lubkowie i Żarnowcu. Kwatery prywatne i domki w Lubkowie to dobry wybór dla osób, które chcą skorzystać z uroków jeziora lub spróbować swoich sił w wędkowaniu. Zaledwie 10 min. od Krokowej w nadmorskich Dębkach czekają na spragnionych słońca i morza plażowiczów liczne domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe i pensjonaty, skąd kilkuminutowy spacer dzieli ich od brzegu Bałtyku.

Krokowa – Kaszuby

Jedna z większych kaszubskich wsi w przeszłości nazywana ośrodkiem kalwinizmu – ze względu na największe skupisko tego wyznania na Pomorzu Gdańskim. Z tego okresu do dziś zachował się tu Zamek w Krokowej, dawna siedziba rodziny von Krockow, otoczony pałacowym parkiem krajobrazowym, znanym w XVIII-wiecznej Europie oraz monumentalny kościół św. Katarzyny. Z jednym z właścicieli zamku wiąże się legenda – Albert Kaspar Ewald von Krockow, który pochowany na Pańskim Wzgórzu w Krokowej, każdej nocy o północy gna na rumaku z gromadą psów i straszy dzieci. Obecnie Krokowa wraz z całą gminą stanowi ważny ośrodek turystyczny na Pomorzu w pobliżu plaż w Karwi (9 km), Dębkach (10 km) i Białogórze (19 km) oraz rezerwatów – Karwieńskie Błota. Krokowa leży przy drogach nr 213 i 218 w odległości 15 km od Jastrzębiej Góry, 20 km od Władysławowa, 21 km od Pucka i 71 km od Gdańska.

Weekend z widokiem na Pałac w Krokowej

Pałac postawiony w XIV w., wokół którego znajduje się słynny park, to dawna siedziba rodziny von Krockow, jednego z najstarszych pomorskich rodów szlacheckich. Park w XVII w. został zmodernizowany na wzór ogrodu włoskiego z sadem, drzewami i mostem, łączącym wyspę zamkową i ogrody. Miejsce to rozkwitało także w późniejszym okresie – dodano do niego elementy stylu romantycznego, liczne posągi, kąpielisko oraz pomniki filozofów ze słynną aleją kasztanową. Ogród, jak i cały zamek, został całkowicie odrestaurowany w 1990 r. Ciekawym zabytkiem w jest wzniesiony w XIX w. na wzór katedry w Rotterdamie kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, zbudowany w stylu neogotyckim z ośmiokątnymi wieżami. W okolicy znajduje się także rezerwat przyrody Zielone (pnącza wiciokrzewu pomorskiego) i duży obszar rezerwatu torfowiskowego Bielawa, który stanowi okoliczne centrum koncentracji żurawi. Odwiedzając Krokową warto wybrać się również nad Jezioro Żarnowieckie (17 km), nad którym działa największa w Polsce Elektrownia Wodna (szczytowo-pompowa), a także znajdują się przystanie jachtowe i wędkarskie. Krokowa organizuje także liczne imprezy kulturalne, m.in. Dni Gminy Krokowa. Cyklicznie w Krokowej odbywają się Mistrzostwa Gminy Krokowa MTB na dystansie 30 km oraz Colnago Lang Team Race - maraton rowerowy organizowany przy współpracy z Czesławem Langiem, wicemistrzem olimpijskim oraz dwukrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata.