Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ostrowo - oferta noclegu w Ostrowie i okolice

Noclegi w Ostrowie

Na ofertę noclegową wsi Ostrowo (złożoną niemal w 50% z kwater prywatnych) składa się wiele komfortowych i przytulnych miejsc. Wybierają je turyści szukający spokoju, studenci ze skromnym budżetem oraz ci, którzy podróżują pomiędzy Karwią a Jastrzębią Górą i Władysławowem (oraz dalej w kierunku Półwyspu Helskiego). Ceny noclegów w Ostrowie są bardzo konkurencyjne, mieszczą się w przedziale 17-50 zł. Zagęszczenie ofert noclegowych zaczyna się w zachodniej części miejscowości, w obrębie ul. Sosnowej (Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia) i ciągnie się na wschód wzdłuż zabudowań. Pomiędzy ul. Sosnową a Nową, wybór kwater będzie największy, znajdziemy tu przytulne pokoje (300 m od lasu) i przyległe do nich lokale gastronomiczne. Wybierając którekolwiek z miejsc, można dotrzeć pieszo na wschód do ul. Zabytkowej (kościół, Kaszubska Chata z XVIII w., bary z regionalnymi potrawami), a stąd ulicą przecinającą bieg rzeki Czarna Woda - na plażę. Część Ostrowo-Kolonia (łąki, torfowiska) to tereny najlepiej nadające się do wynajęcia domków letniskowych (z granic wsi wychodzą ścieżki dydaktyczne do rezerwatu Bielawskie Błota).

Informacje o Ostrowie

Niewielka Wioska na krańcu Pobrzeża Kaszubskiego, przepustka do rezerwatu Bielawskie Błota. Nazwa Ostrowo wywodzi się od słowa ostrów czyli wyspa, gdyż wioska położona na lekkim podwyższeniu sąsiadowała z zalewanymi przez wodę bagnami. W XV w. wioska była własnością krzyżackiego komtura gdańskiego. Szlaki piesze, rowerowe i konne zapewniają malownicze widoki w połączeniu z aktywnością fizyczną. Ostrowska plaża to jedna z najczystszych i najspokojniejszych plaż nad polskim morzem. Ostrowo jest oddalone 3 km od Karwi, ok. 5 km od Jastrzębiej Góry i 13 km od Władysławowa.

Nadbałtycki wypoczynek z panoramą Bielawy

Ostrowo to miejsce, w którym zaczyna się ścieżka dydaktyczna prowadząca do oddalonego o 1,5 km rezerwatu Bielawskie Błota, który zachwyci nie tylko pasjonatów przyrody. Charakterystyczny krajobraz tereny te zawdzięczają białemu puchowi wełnianek kwitnących w maju, od których pochodzi także nazwa rezerwatu. Wieża widokowa znajdująca się w Ostrowie w pobliżu niebieskiego szlaku turystycznego pozwala obserwować panoramę Bielawy. Usytuowana w lesie na wysokości cmentarza jest drewnianym obiektem o wysokości 10 m. Zachodnia część Kępy Ostrowskiej to miejsce, gdzie przy drodze biegnącej z Ostrowa do Karwi wypływa Zdrójk, czyli po kaszubsku źródełko. Ostrowo może być także bazą wypadową do sąsiedniego Władysławowa, które posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną (port morski, liczne kąpieliska, molo czy punkt widokowy w Domu Rybaka). Prowadzący od Krokowej przez Ostrowo do Juraty Szlak Nadmorski to opcja dla aktywnych fizycznie lubiących piesze wycieczki. Szlak rowerowy Ostrowo-Karwia-Jastrzębia Góra-Ostrowo to ok. 17 km wrażeń. Ciekawym pomysłem na relaks jest szlak konny prowadzący z Wejherowa przez Ostrowo.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Ostrowie

 • Który hotel w Ostrowie ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Ostrowie oferuje kemping "Kemping Polana Leśna". Umożliwia zakwaterowanie 200 osób.
 • Gdzie w Ostrowie znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Ostrowie ma kemping "Kemping Polana Leśna". Przenocujesz tam już za jedyne 13 złotych.
 • Który nocleg w Ostrowie znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Ostrowa znajduje się ośrodek wypoczynkowy "Dom Wczasowy Katarzyna".
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Ostrowie?

  Ostrowo to miasto w którym znajdziesz około 111 noclegów.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Ostrowie?

  Ostrowo - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Plac Zabaw Półwysep w Jastrzebiej Górze" czy "Rezerwat Bielawskie Błota w Ostrowie". Warto również polecić "Nadmorski Park Krajobrazowy" i "Lunapark Rozewska"
 • Która oferta w Ostrowie ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się ośrodek wypoczynkowy "Dom Wczasowy Pelikan".