Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Dębki - oferta noclegu w Dębkach i okolice

Noclegi w Dębkach

Skupione wokół ul. Morskiej centrum miejscowości Dębki, stanowi przestrzeń najbardziej bogatą w oferty noclegowe. Pas pomiędzy ul. Spacerową a Piaskową najchętniej wybierany jest przez miłośników plażowania (wychodzi stąd zejście na plażę nr 19, sąsiadujące ulice otoczone są mnóstwem lokali gastronomicznych, a w pobliżu mieści się spory parking). Ulica Morska wyznacza zachodnią stronę osady, gdzie spotkamy kilka kosztownych obiektów noclegowych (wille i domy wypoczynkowe), ale także tanie pola namiotowe. Ulica Spacerowa (ciągnie się na zachód praktycznie do samego ujścia Piaśnicy do morza) i tym samym wytycza pas, w obrębie którego powstało mnóstwo domków letniskowych. Wiele noclegów zlokalizowanych wzdłuż tej ulicy sąsiaduje z zabytkowymi budynkami mieszkalnymi (chaty rybackie), których część obecnie została zaaranżowana na klimatyczne domy letniskowe. Pomiędzy ul. Adama Wrzoska a Zakonną, oprócz atrakcji takich jak park linowy, znajdziemy drewnianą kaplicę Księży Zmartwychwstańców. Dla turystów aktywnych oraz rodzin szukających komfortu i spokoju, polecany jest nocleg w południowo-zachodniej części Dębek (tuż przy rzece Piaśnicy), skąd zaledwie 3 km do Jeziora Żarnowieckiego.

Informacje o Dębkach

Dębki słyną z jednej z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Dodatkowo atutem miejscowości jest lokalizacja na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w pobliżu rezerwatu Piaśnickie Łąki. Na obszarze parku można zaobserwować wszystkie rodzaje wybrzeża występujące na południowym Bałtyku. Historia wioski położonej u ujścia rzeki Piaśnicy sięga XIII w. kiedy tereny te stanowiły własność zakonu sióstr Norbertanek. Obecnie Dębki to nie tylko turystyczna miejscowość letniskowa, a także osada rybacka. Pobyt w Dębkach może służyć jako baza wypoczynkowa do wycieczek w kierunku Jastrzębiej Góry (24 km) i Władysławowa (28 km), a także na zachód – do Łeby (57 km), również trasą rowerową EuroVelo R-10.

Wakacje w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

Dębki leżą na trasie Nadmorskiego Szlaku Bałtyckiego, który rozpoczyna się w Świnoujściu, a kończy w Żarnowcu. Trasa biegnie przez całe polskie wybrzeże, łącznie licząc 378 km. W miejscowości organizowane są spływy kajakowe rzeką Piaśnicą, która przepływa przez Rezerwat Przyrody Piaśnickie Łąki oraz przez jezioro Żarnowieckie. Ciekawostką jest, że nad jeziorem planowano wybudować pierwszą w kraju elektrownię jądrową, ale wycofano się z pomysłu i obecnie działa tam największa w Polsce Elektrownia Wodna (szczytowo-pompowa). Atrakcją turystyczną w Dębkach jest również budynek Rybaczówka, który obok przechowywania sprzętu rybackiego, pełni również funkcje wieży widokowej wysokiej na 20 m. Corocznie w czerwcu przy zejściu na plażę ma miejsce kaszubski obrzęd ludowy z okazji nocy świętojańskiej, o nazwie ścinanie kani. Kania (gatunek dużego ptaka drapieżnego) uważana była na Kaszubach za wcielenie zła, dlatego w przeszłości miało miejsce się jej rytualne ścięcie. Obecnie żywego ptaka zastępuje się kukłą wypchana pierzem lub czerwonym kwiatem. Na plaży w Dębkach odbywa się Turniej Krokowa Open w plażowej siatkówce, piłce ręcznej plażowej i piłce nożnej. W ramach innych imprez sportowych organizowane są również Mistrzostwa Gminy Krokowa MTB oraz letnie Zabawy Biegowe po rozgrzanym piasku oraz wśród morskich fal.