Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Molo w Kołobrzegu

Noclegi w okolicy mola w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu

Kołobrzeskie molo

Kołobrzeg jest dużym nadmorskim miastem, zupełnie zniszczonym w 1945 roku. Po wojnie stopniowo odbudowywane, dzisiaj stanowi piękną wizytówkę polskiego wybrzeża. Poza pięknymi plażami i kąpieliskami warto wybrać się jeszcze w inne miejsca. Jednym z bardziej atrakcyjnych punktów w mieście jest molo.

Spacer w głąb morza

Nie jest ono tak duże jak to w Sopocie, ale równie atrakcyjne. Jego długość wynosi 220 metrów i w całości jest wykonane z żelbetu. Spacer w głąb morza po nadmorskim pomoście to niecodzienne przeżycie zwłaszcza dla tych, którzy nad morzem są pierwszy raz. Podczas dużych wiatrów morskie fale rozpryskują się przyjemnie chłodząc. Wzdłuż promenady znajduje się wiele punktów małej gastronomii, kafejki, bary i sklepiki z pamiątkami. Są też ławeczki, na których można usiąść i odpocząć, wsłuchując się w szum morskich fal i krzyk mew nad głowami. Najpiękniej kołobrzeskie molo wygląda nocą, kiedy nowoczesne oświetlenie odbija się w morskich falach. Również od spodu promenadę oświetlają różnokolorowe światła. Każdy kto tutaj był zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że jest to miejsce wyjątkowe i magiczne. Ponad to kawiarenki serwują bardzo dobre desery i wyśmienitą kawę, która w połączeniu ze sporą dawką jodu usuwa każde zmęczenie.

W okresie jesiennym również warto wejść na molo i zobaczyć wzburzony Bałtyk. Podczas większych mrozów wspaniale wygląda warstwa błyszczącego lodu pokrywająca molo. Taki widok często umieszczany jest na pamiątkowych widokówkach z Kołobrzegu. Praktycznie o każdej porze roku na kołobrzeskiej morskiej promenadzie jest tłoczno. Latem mnóstwo wczasowiczów przechadza się i zachwyca widokiem morskich fal a jesienią i zimą do Kołobrzegu przyjeżdża wielu kuracjuszy na swoje turnusy rehabilitacyjne.

Informacje dla turystów

Poza kołobrzeską latarnią i portem molo stanowi obowiązkowy punkt na liście miejsc do odwiedzenia w mieście. Ostatnio odnowione i zmodernizowane przyciąga wciąż zarówno mieszkańców Kołobrzegu, jak i turystów. Niezależnie od pory roku jaką wybierzemy na nasz urlop, na pewno nie będziemy się nudzić i wrócimy do swych domów zadowoleni i naładowani solidną dawką pozytywnej energii. Bilet wstępu na molo w sezonie od kwietnia do września kosztuje 2,5 normalny i 1 zł ulgowy. Poza sezonem - od października do marca - wejście bezpłatne.

Polecane obiekty w okolicy mola w Kołobrzegu