Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Bursztynowa Komnata Muzeum Bursztynu w Stegnie

Noclegi w pobliżu Bursztynowa Komnata Muzeum Bursztynu w Stegnie

Bursztynowa Komnata Muzeum Bursztynu w Stegnie

Liczne eksponaty brył bursztynu i jego inkluzji - jeśli brzmi to dla kogoś interesująco, z całą pewnością powinien wybrać się do Muzeum Bursztynu "Bursztynowa Komnata" w Stegnie. Wszelkie eksponaty pochodzą z prywatnych zbiorów właściciela, który tworzy swoją kolekcję i powiększa ją już od kilkunastu lat. Długotrwały proces przemiany żywicy drzew w bursztyny fascynuje i zadziwia wielu, a rezultaty takiej przemiany możemy oglądać i zachwycać się ich naturalnym, stworzonym przez przyrodę pięknem i wyjątkowością.

Chrakterystyka miejsca

W sali Muzeum Bursztynu na zwiedzających czekają unikatowe okazy brył bursztynu bałtyckiego, a także uwięzione w bursztynie owady. Znajduje się tam także drzewo ociekające bursztynami, a ci, którzy pasjonują się historią i interesują ich jej tajemnice, z pewnością ucieszą się na wieść, iż znajdą w muzeum liczne informacje na temat zaginionej Bursztynowej Komnaty.

Zwiedzający mogą również nauczyć się, w jaki sposób odróżnić prawdziwy bursztyn od jego falsyfikatu i zapoznać się z tym, jak wyglądały początki bursztynnictwa. Bursztyny były wykorzystywane już w epoce neolitu! Produkowano z niego wówczas liczne amulety oraz ozdoby - co nie uległo dużej zmianie, bowiem i dziś bursztyny stosowane są jako materiał do wyrobu kunsztownej biżuterii.

Siedziba muzeum

Na uwagę zasługują jednak nie tylko eksponaty, ale także miejsce, w którym są one wystawione - siedziba muzeum. Nowo wybudowany budynek jest bowiem wierną rekonstrukcją żuławskiego domu podcieniowego w Stegnie. Pasją właściciela tego miejsca jest bowiem nie tylko bursztyn, ale także architektura żuławskich domów. Muzeum "Bursztynowa Komnata" ma także własny sklep internetowy, można w nim kupić naszyjniki, pierścienie, bransolety, wisiory i innego rodzaju biżuterię - wykonaną, oczywiście, z wysokiej jakości i starannie obrobionego naturalnego bursztynu bałtyckiego, łączonego z wysokiej próby elementami srebrnymi, jak i wykonanymi z drewna lub ceramiki.

Możliwości zwiedzania

Godziny otwarcia

  • od czerwca do sierpnia: codziennie w godzinach: 10 do 19.
  • w maju i wrześniu: codziennie w godzinach:11 do 17

Ceny biletów:

  • bilet normalny: 4 zł

Strona internetowa: http://www.bursztynowakomnata.com

Polecane obiekty w pobliżu Bursztynowa Komnata Muzeum Bursztynu w Stegnie