Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Stegnie

Noclegi w pobliżu Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Stegnie

Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Stegnie

Kościół najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie został wybudowany przez protestantów w latach 1681-1683. W budowli umieszczono pochodzący z 1643 roku dzwon - warto bowiem wiedzieć, iż w tamtym czasie na miejscu współczesnego kościoła w Stegnie istniał kościół gotycki. Nie zachowały się jednak o nim liczne informacje. Kościół został zajęty przez katolików w roku 1945, a jakiś czas później Stegna została uznana za parafię. Dziś Kościół w Stegnie nadal jest licznie odwiedzany przez ludzi - zarówno tych, którzy przychodzą do niego ze względu na swoją wiarę, jak i przez turystów, którzy zainteresowani są budowlą, jej wnętrzem, architekturą, a także historią.

Zabytki i architektura

Charakterystyczną rzeczą w wystroju kościoła jest znajdujący się w jego wnętrzu największy w Polsce model statku. Został on podarowany przez załogę statku, w podzięce za cudowne uratowanie życia. Autorem modelu jest F. W. Wehlm.

W centrum Ołtarza kościoła znajduje się namalowany przez Rafała Dębskiego obraz pod tytułem "Najświętsze Serce Pana Jezusa". Ołtarz kryje jednak w sobie tajemnicę - pod tym obrazem ukryta jest kopia obrazu Caravaggia:"Złożenie do grobu" Można go ujrzeć, gdy dzieło Dębskiego zostanie uniesione w górę na specjalnie w tym celu zaprojektowanych linach.

Nie mniejsze wrażenie robi sufit Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie. Jest on pokryty obrazem - największym w Polsce, a także jednym z największych w Europie. Strop pokrywa przymocowane do niego płótno, na którym zostało namalowane dzieło. W jego centrum artysta przedstawił scenę zmartwychwstania Chrystusa, w narożnikach zaś - sceny znane z Biblii: Przypowieść o dziesięciu pannach, Spotkanie Chrystusa z Samarytanką, wskrzeszenie Łazarza, a także Niesienie Krzyża. Za Ołtarzem umieszczono zaś, częściowo przez niego zasłonięty, Sąd Ostateczny.

Wyjątkowe organy

Tym, co przyciąga największe ilości turystów, są jednak znajdujące się w kościele organy. Instrument ten pochodzi z 1914 roku, a ich kunsztowne wykonanie umożliwia uzyskanie wspaniałych dźwięków. W kościele corocznie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Organowy, organizowany przez parafię oraz Filharmonię Bałtycką.

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Stegnie