Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Aleja róż w Rewalu

Noclegi w pobliżu Alei Róż w Rewalu

Aleja róż w Rewalu

Rewal jest znanym nam wszystkim, popularnym kierunkiem wakacyjnych wypraw. Kojarzymy go głównie jako nadmorski kurort, zapewniający wspaniałe przeżycia, ale także jako mekkę rybołówstwa. To oczywiste skojarzenia, które powodują, że często wybieramy Rewal, zamiast sąsiadujących miast. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z obecności innych mniej popularnych atrakcji.

Miejscowość o zapachu róży

Rewal ma nam bowiem do zaoferowania ogrom rozrywek, które urozmaicą nasz czas. Aleja Różana jest jednym z takich miejsc. Deptak prowadzący z Rewala do Niechorza to właśnie alejka zakochanych, znana jako Aleja Różana.

Miejsce to prowadzi wzdłuż morza, a więc zapewnia wyjątkowe widoki, które polecane są szczególnie parom, choć każdy będzie czerpał przyjemność ze spaceru tą trasą. Najciekawszym obiektem, który zdobi ten deptak jest pomnik Remea i Julii. Ławeczka odlana z brązu, prezentuje piękno ich uczucia, z którym możemy zapoznać się bliżej. Ławeczka bowiem zaprojektowana została w taki sposób, aby można było dołączyć do znanej pary. Z obu stron zakochanych jest miejsce dla turystów. To wyjątkowy pomysł na pamiątkowe zdjęcie. Rzeźba jest autorstwa wybitnego Grzegorza Sztuki, który w celu odlania pomnika, zużył niemal pół tony brązu. Przedstawia ona naturalnych rozmiarów kreację Szekspira, która odsłonięta została w październiku 2010 roku.

Oprócz wspomnianej ławeczki, na Alei Różanej znajdziemy także tablice przedstawiające wiersze miłosne w wielu językach. Inspiracja dla zakochanych, która często wykorzystywana jest podczas oświadczyn. Aleja Różana skrywa jeszcze kilka innych atrakcji. Mamy tu bowiem możliwość obejrzenia egzotycznych roślin oraz sto gatunków róż.

Jeśli więc spędzamy wakacje w Rewalu, z pewnością powinniśmy odwiedzić Aleję Różaną. Nawet jeśli wyruszamy na spacer w samotności, możemy cieszyć się wyjątkową atmosferą tego miejsce, która przyprawi nas o melancholijny, acz pozytywny nastrój. To doskonała okazja na wyciszenie się i odpoczynek. W przyszłości planowane jest uzupełnienie deptaka o kolejne pomniki przedstawiające znane pary. Planując więc urlop, zwłaszcza we dwoje, warto rozważyć Rewal, jako miejsce do celowe i przeżyć miłosne uniesienia właśnie na Alei Różanej, która zachwyca swoim pięknem

Polecane obiekty w pobliżu Alei Róż w Rewalu