Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Rezerwat Przyrody Jezioro Liwia Łuża

Noclegi w pobliżu Rezerwatu Przyrody Jezioro Liwia Łuża

Rezerwat Przyrody Jezioro Liwia Łuża

W województwie zachodnio-pomorskim w gminie Rewal, leży mała miejscowość letniskowa Niechorze. Ma ona doskonałą lokalizację, bo znajduje się przy samej linii brzegowej Morza Bałtyckiego. Niechorze jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów z kraju i zza granicy, gdyż jest to miejsce gdzie można wspaniale wypocząć na łonie natury. Jednym z wyjątkowych miejsc w Niechorzu jest Rezerwat przyrody Jezioro Liwia Łuża, który leży na obszarach programu Natura 2000 czyli Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego i Wybrzeża Trzebiatowskiego.

Ochrona

Park został stworzony w 1959 roku i od tego czasu jego celem jest ochrona roślin, zwierząt i ptaków przebywających na tym terytorium. Głównym zadaniem jest zachowanie ekosystemu jeziora, które jest płytkie i lagunowe. Park rozciąga się na szerokość około 163 ha wód przybrzeżnych z małymi wysepkami, a także dochodzi do tego około 77 ha terenów, gdzie obowiązuje ochrona krajobrazowa i czynna. Całość to około 240 ha.

Zakazy na terenie rezerwatu

Rezerwa Przyrody Jezioro Liwia Łuża, to wspaniałe miejsce na odpoczynek, gdzie można się nacieszyć czystym, świeżym powietrzem, przyjrzeć się z bliska niezwykłym roślinom i zwierzętom i spędzić miło czas z dala od tłoku i hałasu dużego miasta. Na terenie Rezerwatu Przyrody Jezioro Liwia Łuża panuje jednak wiele przepisów, do których turyści muszą się stosować. Najważniejsze zakazy to:

  • zbiór roślin z terenu rezerwatu
  • kąpiel i uprawianie sportów wodnych w jeziorze na terenie rezerwatu
  • polowanie na zwierzęta i ptaki
  • łowienie ryb
  • zabierania jaj zwierząt i ptaków
  • rozpalanie ognisk.

Fauna

Na terenie całego rezerwatu można spotkać mnóstwo ciekawych gatunków roślin i zwierząt. Jest tu wiele ryb w tym sandaczy, okoni i szczupaków oraz ptaków wodno-błotnych m.in. spotkać można żurawia, perkoza dwuczubego, śmieszkę, mewę srebrzystą, łabędzie. Rezerwat jest siedliskiem wielu gatunków bezkręgowców takich jak ślimaki, małże, chrząszcze, pijawki, pająki, a także zwierząt, które mają tu miejsce rozrodu - żab, traszek, wydr, zaskrońców. Wyjątkowym gatunkiem są łabędzie nieme – były to pierwsze ptaki, które zostały włączone w teren ochrony rezerwatu.

Polecane obiekty w pobliżu Rezerwatu Przyrody Jezioro Liwia Łuża