Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Wybierając się na wakacje warto zdecydować się na takie miejsce, gdzie atrakcji dla turystów nie brakuje. Na pewno takim miejscem jest Niechorze – urokliwa wieś turystyczna, położona w gminie Rewal nad samym Morzem Bałtyckim. Jedną z bardzo popularnych atrakcji dla turystów w Niechorzu jest Park Miniatur Latarni Morskich.

Mini latarnie

Park jest umiejscowiony u podnóża prawdziwej latarni morskiej w Niechorzu. Prezentuje on miniatury wszystkich latarni morskich, które znajdują się na Wybrzeżu Bałtyckim. Wszystkie te miniatury, a jest ich aż 29, mają skalę 1:10, a więc są całkiem pokaźnych rozmiarów. W parku można znaleźć miniatury współczesnych latarni morskich, ale również tych historycznych, które już nie istnieją. Cały park można obejść w około 45 minut spokojnym, spacerowym krokiem.

Na terenie obiektu do dyspozycji turystów są przewodnicy, którzy omawiają poszczególne miniatury aż w trzech językach obcych. Co istotne miniatury zaprezentowane w parku są wykonane z takich materiałów, które są odporne na różne czynniki atmosferyczne jak mocne słońce, deszcz, grad, silny wiatr itp. Miniatury są pięknie odwzorcowane, nawet ich najdrobniejsze szczegóły są lustrzanym odbiciem prawdziwych latarni morskich na Wybrzeżu Bałtyckim.

Atrakcja całoroczna

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu, został otwarty 19 maja 2012 roku i od samego początku stał się ogromną atrakcją turystyczną tego rejonu. Można go odwiedzać przez cały rok niezależnie od warunków pogodowych. Poza miniaturami latarni morskich w parku można też podziwiać pięknie zagospodarowane kwiatami i krzewami ogrody, które dodają temu miejscu uroku. To świetne miejsce na wycieczkę z całą rodziną.

Informacje dla zwiedzających

Park jest otwarty codziennie w godzinach 10:00-17:00.

Cennik:

  • osoby dorosłe: 21 zł
  • Seniorzy, studenci i niepełnosprawni: 19 zł
  • młodzież od lat 14-18: 18 zł
  • dzieci do lat 14: 17 zł
  • bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe + dzieci): 65 zł
  • Osoby poniżej jednego metra wzrostu wstęp wolny.
  • Ceny biletów z 10% zniżką dla grup liczących powyżej 15 osób

Więcej informacji na stronie: http://park-miniatur-latarni.pl/pl/

Polecane obiekty w pobliżu Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu