Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Pomnika Rybaka w Rewalu

Pomnik Rybaka w Rewalu

Rewal to kierunek bardzo popularny wśród wczasowiczów. Wybierany nie tylko ze względu na malownicze położenie, ale i niesamowitą atmosferę, zapewnia niezapomniany czas, oparty o liczne atrakcje. Wyruszając w kierunku Rewala, mamy okazję spędzić fantastyczny czas w województwie zachodniopomorskim, w pobliżu takich kurortów jak Międzyzdroje i Kołobrzeg. Warto jednak podkreślić, że sam Rewal ma nam dużo do zaoferowania.

Związane z Rewalem rybołówstwo

Rewal znany był niegdyś jako mekka dla rybaków, którzy reprezentowani byli przez większość zamieszkującą te tereny. Rybołówstwo przez długi czas było głównym źródłem utrzymania wielu rodzin, a i dziś mamy okazję zobaczyć rybaków przy pracy. W Rewalu znajduje się bowiem przystań, skąd kutry wypływają każdego poranka. To nie tylko dobra wiadomość dla turystów, którzy chcą zapoznać się z ich pracą, ale też dla tych, którzy doceniają świeżą rybę jedzoną w pobliskiej knajpce.

Postać z siecią

Charakterystyka gminy Rewal zdeterminowała powstanie pomnika Rybaka. Ten znajduje się nieopodal wspomnianej przed chwilą przystani, na pięknie zagospodarowanym placu. Ulica Saperska to doskonały punkt, w którym z przyjemnością można odpocząć w otoczeniu zieleni i klimatycznych alejek. Ławeczki zapewniają przy tym cień, dzięki czemu można przystanąć na dłuższą chwilę i podziwiać odlanego w brązie Rybaka. Ten jest hołdem złożonym wszystkim uprawiającym ten trudny zawód. Rybołówstwo od wieków bowiem było na tyle niebezpieczne, że morze zabrało wielu przedstawicieli tego zawodu. Pomnik Rybaka stanął w tym miejscu właśnie na ich cześć, ale również dla wszystkich tych, którzy dziś zarzucają sieci na pełnym morzu. Nie zapominajmy, ze oprócz walorów estetycznych pomnik Rybaka, ma na celu wzbudzić w nas nieco empatii i zadumy, a także przedstawić historię rybołówstwa w Rewalu.

Każdy kto zdecyduje się na podróż w tym kierunku, z pewnością powinien odwiedzić ulicę Saperską i poświęcić chwilę czasu na poznanie tego miejsca i powodów, dla których ono powstało. W związku z bliskością przystani, następnie sami możemy udać się na pełne morze, wraz z jednym z wielu organizowanych tu rejsów wycieczkowych. To wspaniały czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci oraz będzie wyjątkowym przeżyciem, nie tylko dla najmłodszych.

Polecane obiekty w pobliżu Pomnika Rybaka w Rewalu