Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Jeziolo Jamno w Mielnie

Noclegi w pobliżu Jeziora Jamno w Mielnie

Jeziolo Jamno w Mielnie

Mielno to przede wszystkim Morze Bałtyckie i to właśnie z tego względu jest to miejscowość bardzo chętnie wybierana przez turystów. Jednak nie należy zapominać, że Morze Bałtyckie to nie jedyny zbiornik wodny w Mielnie. Bardzo dużą popularnością cieszy się także jezioro Jamno. Jest to dużych rozmiarów jezioro przybrzeżne (kiedyś było zatoką morską, jednak zostało oddzielone od otwartego morze mierzeją). Dzięki połączeniu z morzem Kanałem Jamneńskim jezioro jest słonawe.

Atrakcje nad jeziorem Jamno

Jest to jezioro o rozmiarach bardzo dużych, dzięki czemu nastąpił w tej okolicy bardzo szybki rozwój sportów wodnych i wędkarstwa. Przy ponad 140-metrowym pomoście znajdują się wypożyczalnie sprzętów wodnych, przystanie dla jachtów i łódek oraz port dla statku wycieczkowego Mila, którym w sezonie letnim są organizowane rejsy turystyczny po tym zbiorniku wodnym. Jest to idealne miejsce dla amatorów wędkowania, ponieważ jezioro obfituje w liczne gatunki ryb - przede wszystkim są to leszcze, sandacze, szczupaki, płocie, węgorze czy okonie. Tak więc oprócz nadmorskich smażalni z daniami rybnymi, w Mielnie można także samemu wędkować na jeziorze i złowić swoje okazy. Wystarczy do tego wcześniejsze pozwolenie, o które jednak nie jest wcale tak trudno.

Statek rejsowy jest więlką atrakcją. Rejsy są stosunkowo długie i z Mielna dopływa się aż do Unieścia czy Łazów. Można także obserwować przepiękną mierzeję, która oddziela jezioro Jamno od otwartego Morza Bałtyckiego. Zaraz za nią można podziwiać niekończący się horyzont i przepiękne krajobrazy morskie.

Przy jeziorze także działa strzeżone kąpielisko. Dla małych dzieci jest to znacznie lepszy wybór, ponieważ woda jest nieco cieplejsza (jest to zbiornik zamknięty) niż w Bałtyku oraz nie ma fal, przez co jest bezpieczniej.

Dostęp do jeziora

Jezioro Jamno jest oczywiście dostępne przez cały dzień i noc, można spacerować i podziwiać przepiękne widoki, jednak pojedyncze atrakcje jak wypożyczalnie sprzętów wodnych czy rejsy statkiem wycieczkowym Mila mają już ograniczone godziny. Tak samo w stosunku co do cen, warto przed skorzystaniem z usług zzapoznac się z kosztami.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Jamno w Mielnie