Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Oceanarium w Mielnie

Noclegi w pobiżu Oceanarium w Mielnie

Oceanarium w Mielnie

Mielno – lubiana i popularna miejscowość letniskowa – obfituje w atrakcje dodatkowe poza możliwością plażowania lub korzystania z kąpieli w jeziorze Jamno. Oceanarium, które powstało tutaj w 2009 roku, choć jest stosunkowo niewielkie, jeśli porównamy je do chociażby gdyńskiego Akwarium, stanowi sporą atrakcję dla przebywających tutaj rodzin, zwłaszcza z dziećmi szukającymi czasem innej rozrywki, niż zabawy na plaży.

Ekspozycja oceanarium w Mielnie

Oceanarium w Mielnie powstało w dzielnicy Tarasy, w stosunkowo niewielkim budynku, w którym jednak udało się zgromadzić pokaźną hodowlę ryb egzotycznych z różnych zakątków świata. Największą popularnością cieszą się oczywiście rekiny. Co prawda w Mielnie nie należą one do gatunku rekinów ludojadów, ale i tak wyobraźnia pobudzana przez klasyczne filmy o rekinach jak „Szczęki” czy w ostatnich latach „Rekinado”, pracuje w momencie oglądania tych ryb o dziwnie nieruchomym wzroku.

W akwariach oceanarium w Mielnie znajdziemy też takie ryby, jak skrzydlice – nazywane tak z powodu płetw piersiowych, które przypominają ptasie skrzydła. Występują one oryginalnie w pobliżu raf koralowych w morzach tropikalnych i subtropikalnych, w których należy na nie szczególnie uważać, bowiem zaopatrzone są w kolce jadowe i zetknięcie z nimi może być wyjątkowo bolesne, a czasem nawet śmiertelne. Na szczęście oceanarium w Mielnie pozwala bez obaw cieszyć się widokiem tych niezwykle efektownych kolorystycznie ryb.

W sumie, w oceanarium w Mielnie znajdziemy około kilkuset żywych stworzeń, których zwyczaje, różnorodne kształty i kolory mogą z pewnością stać się interesującą alternatywą dla plażowania lub zajęcie w trakcie gorszych pogodowo dni urlopu.

Możliwość zwiedzania

Oceanarium jest czynne w tylko w sezonie letnim. Jest jednak czynne przez cały tydzień w godzinach od 9:00 do 21:00. Przed wejściem konieczne jest zakupienie biletów wstępu. Bilet normalny 15 zł, dzieci do lat 3 gratis.

Polecane obiekty w pobiżu Oceanarium w Mielnie