Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Pomnika Jelenia w Mielnie

Pomnik Jelenia w Mielnie

Mielno słynie z wielu atrakcji. Jest to jedno z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc na polskim wybrzeżu i trzeba przyznać, że naprawdę jest tu co robić. Są tu liczne plaże (zarówno nad Morzem Bałtyckim jak i jeziorem), dyskoteki, imprezy, atrakcje, sklepy, baza gastronomiczna i noclegowa. Oprócz słynnej promenady nadmorskiej, Morza Bałtyckiego, Jeziora Jamno są tu także ciekawe pomniki - Morsa oraz Jelenia. Jeśli chodzi o ten drugi to jest on zlokalizowany tuż przy Urzędzie Gminy w Mielnie przy ulicy Bolesława Chrobrego 10. Jest to metalowa rzeźba przedstawiająca naturalnej wielkości jelenia, która umieszczona jest na niskim postumencie wykonanym z betonu. Dzięki temu jest bardzo stabilna i odporna także na złe warunki atmosferyczne.

Historia rzeźby

Rzeźba powstała w okresie międzywojennym, została wykonana przez jednego z polskich ziemian, który w ten sposób chciał uczcić bardzo udane polowanie. Początkowo znajdowała się ona przy muszli koncertowej na placu (ulica Pierwszego Maja) jednak potem postanowiono o przeniesieniu pomnika pod Urząd Gminy. Powodem tego były częste dewastacje pomnika i niszczenie go przez malowanie. Pod Urzędem znacznie łatwiej jest dopilnować porządku.

 

Przyjęło się już właściwie, że ten pomnik jest z Mielnem "od zawsze". Stał się cenionym symbolem miasta i praktycznie można uznać, że powstał przez przypadek i w dość krótkim czasie został rozpoznawalnym obiektem w mieście. Dzisiaj wielu turystów zwiedzając Mielno idzie w centrum miasta pod pomnik robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia z wakacji.

Kiedy ten jeleń stał się symbolem Mielna? Tego nie wie nikt, po prostu jest on tutaj od dłuższego czasu i jak już wyżej zostało wspomniane - wydaje się, że jest on z Mielnem "od zawsze". Ponieważ właśnie na czasy międzywojenne i po drugiej wojnie światowej przyszedł największy rozkwit turystyki i Mielna jako kurortu wakacyjnego nad polskim brzegiem Morza Bałtyckiego.

Warto wiedzieć, że pomnik ten stoi na wolnym powietrzu przed Urzędem Gminy, dostęp do niego jest możliwy praktycznie w każdej chwili i nie są pobierane żadne opłaty za wstęp czy wykonanie fotografii.

Polecane obiekty w pobliżu Pomnika Jelenia w Mielnie