Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum w Koszalinie

Muzeum w Koszalinie

Koszalin to piękne miasto położone w województwie zachodniopomorskim. Jego liczne zabytki zachwycają turystów, przez to ci chętnie miasto odwiedzają. Jedną z większych atrakcji w Koszalinie, jest Kompleks Muzealny inaczej zwany Zespołem Młyna Miejskiego. Miejsce warte uwagi podczas dłuższego pobytu na północy Polski.

Historia

Muzeum w Koszalinie powstało w 1912 roku, jednak jego siedziba często była zmieniana. Pierwsza wystawa muzealna została otwarta w Ratuszu Staromiejskim, a w 1914 roku muzeum zostało przeniesione do Domu Miejskiego przy ulicy Szpitalnej. Kolejną kwaterą był budynek na ulicy Gdańskiej. Do tego czasu muzeum to zwane było Heimatmuseum. Po II wojnie światowej, w 1947 roku muzeum zostało na nowo otwarte, w kolejnych latach często zmieniało nazwę i właściciela, aż w końcu zostało przekształcone w oddział Archeologiczny Muzeum Pomorza Środkowego.

Pod koniec XX wieku utworzono w Koszalinie Muzeum Okręgowe, stworzono też oddział etnograficzny w starej chałupie rybackiej. Dopiero od 1999 roku muzeum należy do Urzędu Miejskiego w Koszalinie. W ostatnich latach placówka została poddana renowacji. Zburzono niektóre ściany, odnowiono elewację i wnętrza budynku, stworzono wiele nowych wystaw. Obecnie na muzeum w Koszalinie składa się kilka budynków, które tworzą jeden wspólny kompleks. W 2009 roku instytucja została wpisana do Krajowego Rejestru Zabytków.

Zbiory muzealne

W muzeum w Koszalinie można spotkać zbiory archeologiczne (z okresu od neolitu do średniowiecza), historyczne (związane z dziejami miasta Koszalin na przełomie wieków), numizmaty, przedmioty codziennego użytku i meble, sztukę współczesną i minionych wieków, a także zabytki etnograficzne. W muzeum odbywają się wystawy stałe i czasowe, organizowana jest tu także "noc w muzeum", podczas której można zwiedzić wystawy muzealne nocną porą, co jest dużą atrakcją dla dorosłych i dla dzieci.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: wtorek - niedziela 10.00 – 16.00. Ceny biletów: normalny 10 zł, ulgowy 8 zł, rodzinny (1+1) 5 zł od osoby. Szczegóły można poczytać na: http://www.muzeum.koszalin.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum w Koszalinie